Privítanie v Našom-Vašom OMD aké som si ani vo sne nepredstavovala

Autor: Helena Michlíková | 9.6.2021 o 21:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  85x

Potrebovali sme niečo vybaviť,už dlhšie sme to "tisli "pred sebou ako balvan.Včera sme sa k vráteniu vozíčka konečne aj reálne dopracovali.Vybrali sme sa so strýkom poobede do nových priestorov Organizácie muskulárnych dystrofikov

na Mesačnú 12. Cesta od nás je síce cez celé mesto ale zvítanie po- kľudne to nazvem 100 rokoch- mi priam vyrazilo dych. Akonáhle sme vošli a pozdravili sa, všetci sa ku mne zbehli. V tej chvíli sa mi veru tisli slzy do očí. Koniec koncov aj sme si to navzájom povedali. Keďže však je leto a s ním spojené tábory a rôzne sprievodné aktivity, v plnom prúde, naša návšteva sa naozaj obmedzila na určený čas. Napriek tomu som však stihla s každým prehodiť aspoň zopár viet a zhodli sme sa, že sa už nevieme dočkať Tvorivého tábora. 

Pred ním sa bude konať ale ešte Zbierka Belasého motýľa, vzhľadom ku Covid-u aj tento rok on-line. Veríme však, že sa tejto formy ľudia nezľaknú, nebudú mať obavy, že by sa ich príspevok ocitol niekde úplne inde. Verte, ani pre nás, dobrovoľníkov , nie je táto situácia dvakrát príjemná. Každý rok sme vychádzali do ulíc s pokladničkami, informovali sme okoloidúcich a tých, ktorí sa pristavili, či už pri stánku alebo  jednotlivých ľuďoch, čo svalová dystrofia je, aké následky prináša a čo všetko je portrebné pri jej liečbe, ktorá vôbec nie je ľahká, práve naopak a častokrát vedie k nezvratnému osudu. Postupné ochabovanie svalstva.... Osobne si to neviem a ani nechcem predstaviť.

Doteraz na ňu neexistuje liek. 

Človek by si povedal: "Žijeme v 21. storočí, technológie a veľa iných vecí idú dopredu ale..."

ALE stále nič. 

Tak aspoň spojme sily a spoločne pomôžme ľuďom, ktorí pomoc naozaj potrebujú. - zaslaním sms s textom DMS MOTYL na 877..

Belasý motýľ

                                                                                                                               Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Priniesli si jadrové kufríky. Summit Bidena a Putina trval tri a pol hodiny

Lídri nevystúpili na spoločnej tlačovej konferencii.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čo ukázalo odvolávanie Mikulca (komentár)

Východisko na spôsob "vláda národnej spásy" je čistá fantazmagória.


Už ste čítali?