Náhly koniec leta

Autor: Helena Michlíková | 31.8.2019 o 17:15 | (upravené 31.8.2019 o 17:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  89x

Po minulotýždňových predpovediach,keby som nedala na zdravý úsudok,mal prísť náhly koniec leta. Akosi som ho však nezaznamenala.Možno si to ešte rozmyslelo a nechalo nám užiť si ho do posledných prázdninových dní. Nakoniec,uvidíme

sami, nechajme sa teda prekvapiť, čo a ako sa nakoniec vyvinie a či to s tou prudkou zmenou počasia bude také tragické. Pevne dúfam, že nie. Najmä preto, lebo leto milujem-  so všetkým, čo k nemu patrí. Prvé miesto zaberá, samozrejme voda. Potom dlho -dlho nič a Slnko a znova tá voda. Som milovníčkou plávania. Plávam od detstva, nepreženiem ak uvediem, že od mojich 5 rokov. Plávať som sa naučila na Matadorke- kde inde. Zámerne uvádzam práve toto slovné spojenie, lebo na vtedajšiu dobu to bolo jediné kúpalisko v Bratislave s vyhrievanou vodou, čo v praxi znamenalo, že sme tam trávili čas od jari až do skorej jesene. Voda mala stabilných 28 stupňov, asi tak. Presne si to už nepamätám, predsa len odvtedy ubehlo vyše 35 rokov. Plus-mínus. Aj vzhľadom k tejto skutočnosti som jej- Matadorke- dodnes vďačná, keďže som sa mohla vyblázniť taký dlhý čas. Vlastne som sa na nej aj naučila plávať, urobila som tam svoje prvé tempá, prsiarske zábery. Je úžasné, že ma rodičia naučili plávať v tak ranom veku. Znamenalo to okrem iného aj to, že som neskôr, na základnej škole, už nemala na plaveckom výcviku najmenší problém a len som si - ako je v dnešných dňoch zaužívané- odkrútila povinné jazdy, v zmysle 500 m kraul, 500 m prsia a ten istý počet metrov znak. Následne sme o absolvovaní dostali písomné vyjadrenie do žiackych knižiek. A priamo červenou. Keď sa tak nad tým dnes zamyslím, s odstupom času, ako inou vlastne, všakže ?                                                   

 No ale keďže sa asi reálne blíži ten koniec leta, nebudem si z toho robiť až takú ťažkú hlavu. Môjmu koníčku sa budem venovať naďalej v plavárni. Je mi viac než jasné, že to nie je adekvátna náhrada čerstvého kyslíka a slnečných lúčov, iné mi však, ak nechcem vyjsť z formy, neostane. Nie je to ale tak celkom pravda, aj do krytej plavárne budem chodiť s chuťou. Ide najmä o ten úžasný pocit z plávania- to je to najpodstatnejšie. Pre mňa je to najlepšia forma relaxu. Čiže mi tá ohlasovaná prichádzajúca jeseň vôbec neprekáža.        

                           
Fotka Letné kúpalisko MATADORKA Original.

Fotka Letné kúpalisko MATADORKA Original.    

             

                                                                                                                                       Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?