Koncert Belasého motýľa 2019

Autor: Helena Michlíková | 12.6.2019 o 21:59 | (upravené 13.6.2019 o 11:04) Karma článku: 1,63 | Prečítané:  169x

Dnes od 16. sa konal Koncert Belasého motýľa na Hlavnom námestí v Bratislave.Bolo to už po niekoľkýkrát, čo som sa na ňom zúčastnila aj ja. Tentokrát nám očasie prialo, žiaden dážď nás neprekvapil, nevyhnal z námestia. Okrem toho 

 

by sme sa asi aj tak nedali, prebiehalo by to však inak. Keď som prišla, bol už v plnom prúde. Lenže, ak som chcela zostať čo najdlhšie, nemohla som prísť hneď na oficiálny začiatok. Už počas príchodu na námestie som začala strtetávať kopec kamarátov. No a zrazu sme so Zuzkou uvideli Kesha, nášho spoločného kamaráta. Od tejto chvíle sa prejav trávenia koncertu od základov zmenil. Zvítali sme sa ako keby sme sa nevideli ja neviem ako dlho. A veď ani neviem koľko je tomu...

Tak sme sa zo seba navzájom tešii že sme si išli dať hneď po príchode kávu. Povedali sme o sebe každý čo má nové, prešlo pomyselné kolečko a všetci traja sme sa navzájom poinformovali ako sa veci majú- mám pocit, že sme kapely v pozadí počúvali len na pol ucha. Nebolo to ale úmyselne. To nie. To by sme si nedovolili. Speváci a speváčky nám prišli zahrať bez nároku na honorár, spropagovali ochorenie muskulárna dystrofia, poinformovali okoloidúcich ako môžu pomôcť. Milana Zimnýkovala, ktorý sa ujal moderovania, som obdivovala. Naučiť sa toľko presných informácií, údajov a číslo, na ktoré môžeme posielať darcovské esemesky, opakovvať to spamäti X-krát po sebe bez jediného zaváhania, zádrhelu, to chce ozajstnú dávku profesionality. 

SMS v tvare DMS MOTYL na 877

Ani sme sa nenazdali a začalo sa stmievať, čo značilo blížiaci sa večer. Aj preto som sa išla, aspoň na minútku, porozprávať ešte s pár ľuďmi a pomaly sme sa rozlúčili a vybrali domov. 

Koniec koncov sa o mesiac znova stretneme na Tvorivom tábore na Duchonke v Penzióne Slniečko. Tak mi neostáva než si priať aby nám vyšlo počasie a názov penziónu dostál svojho názvu.

 

                    Belasý motýľ                                                                         Fotka Heleny Michlíkovej.

 

Fotka Heleny Michlíkovej.
Fotka Heleny Michlíkovej.

 

                                                                                                              Helena Michlíková

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Jazdenie na nákladných vlakoch nie je romantika

Amin Palma skáče na vlaky v Mexiku aj v Čadci.


Už ste čítali?