Neprebádané morské dno- najpravdepodobnejšie miesto vzniku života

Autor: Helena Michlíková | 17.5.2019 o 21:59 | (upravené 17.5.2019 o 22:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  89x

Zamýšľala som sa a aj sa nad týmto zamýšľam už dlhý čas. Jednak mi to znova a znova nedá, napriek tomu, že okrem uvedených vedeckých zistení, bádaní, mám svoju vlastnú teóriu, ktorej sa držím, veď inak by bola zbytočná,zbytočne by

som k nej kedysi dospela a verila jej. Dnes dávali na ČT2HD reláciu zaoberajúcu sa práve touto otázkou. Pozorne som ju po celý čas sledovala a hltala som doslova každú vetu, predpoklad, výsledok dlhoročného skúmania. Len ma utvrdila  v mojej teórii. Aj tak som ale sedela pre obrazovkou s otvorenými ústami, nevychádzala som z údivu. Pestrofarebnosť akou sa prezentuje podmorský svet ma fascinovala odnepamäti.Dnešok nevynímajúc. Po každej novej informácii som už bola pripravená prijať ďalšiu, aj keď som vlastne tú predchádzajúcu nemala ešte dokonale spracovanú. Budem sa musieť touto tematikou hlbšie zaoberať, nie je mi vôbec ľahostajná. Nemôžeme si ju v žiadnom prípade dovoliť zobrať na ľahkú váhu. 

Pod hladinou mora v ca 800 metroch žijú všakovaké druhy živočíchov, Samozrejme vo veľmi zjednodušenom prevedení než na Zemi. Pri detailnejšom preskúmaní však zistíme, že je ich život vo veľa veciach, v ich prejavoch, princípoch správania, podobný začiatkom vývoja života na Zemi. Čo vlastne dokladá moje presvedčenie- a to, že sa všetko opakuje. Opakuje v nejakých intervaloch. Stále znova a znova. Začína sa od nuly. Postupne sa prepracuje daný systém do vyššej úrovne a vývoj kopíruje ten náš. 

Základný životný princíp: Silnejší berie sa prejavuje v plnej miere aj na dne oceánov. Z dôvodu, že tam už nedopadá slnečné svetlo, musia si živočíchy nejak poradiť. Veru sa s týmto faktom aj hravo vysporiadali- svietia si sami, vlastnou energiou vyvinuli svetlo, pomocou ktorého sa dokážu aj v tej pre nás nepredstaviteľnej hĺbke pohybovať, orientovať. 

Som tým tak unesená, že sa už viac nedokážem vyjadriť písomne. 

Treba tento svet skúmať ďalej, dozvieme sa ešte neskutočne zaujímavé a zvláštne informácie. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt morské dno obrázkyVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt morské dno obrázky

                 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt morské dno obrázky                                                                                                                                                                                                         Helena Michlíková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Osmelené

Poľsko vyhlásilo vojnu ženám

Nejde len o potraty, ale o kontrolu nad telami a životmi.


Už ste čítali?