Skvelá Petra

Autor: Helena Michlíková | 1.1.2019 o 21:03 | (upravené 2.1.2019 o 23:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  197x

V prvom rade patrí Petre obrovská gratulácia. Vyhrať obrovský slalom v takej konkurencii sa nevidí len tak.Odhliadnuc od faktu,že sa každý deň ani nejazdí. Je to veľmi náročná disciplína, podľa mňa až príliš,čo dnešný zľadovatelý 

povrch  znova potvrdil. Trať bola po celej dĺžke zľadovatelá, bolo si treba dávať obrovský pozor, aby ho športovkyne dokončili so zdravou kožou.

Bolo jej jasné, že ak chce poraziť Mikaelu Shiffrin, musí sa naplno koncentrovať, zachovať si chladnú hlavu. Po fyzickej sránke na ňu má, to už dokázala.

Počas všetkých jázd neprejavila žiadne zbytočné emócie, dala do toho všetko. Veď nakoniec aj tréner sa vyjadril v tomto duchu. Nad niektorými síce vyhrala na úkor ich pádom, nedokončeniam jázd. Na takéto situácie sa ale v športe nehrá. Keby nebola taká skvelá, keby na to nemala, nebola by ten slalom dala ani keby čo. Jednotlivé bránky boli na môj vkus rozostavené veľmi zvláštne, Ja ich ale neurčujem... Ďalším negatívnym faktorom bola tma, ktorá sa s blížiacim sa finále prehlbovala. Nedokážem si predstaviť jazdiť v tme, rútiť sa do neznáma. I keď bola zjazdovka nasvietená, neviem. Asi je to ale len môj pocit, sledovala som závod z pohodlia obývačky. Aj tak si myslím, že to nemôže byť nič príjemné. 

No ale Petra Vlhová je víťazkou. To jej už nikto nikdy nezoberie. Tak veľa úspechov aj v nadchádzajúcej sezóne. 

 

                                          Helena Michlíková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?