Základy perspektívy- les

Autor: Helena Michlíková | 16.10.2018 o 22:03 | (upravené 16.10.2018 o 22:35) Karma článku: 1,72 | Prečítané:  158x

Na ostatnom kurze sme sa učili ako namaľovať perspektívu.A to nie hocijakú.Lektorka sa nám jej techniku snažila vysvetliť na lese.Predsa sa tam dá dosť ukázať. Rozmiestnenie stromov a pod. Nebola by som to ale ja, keby som si zase

neurobila po svojom. Pekne-krásne som v to ráno nafotila východ Slnka a doniesla som si túto fotografiu na kurz. Lektorke som len oznámila, že by som si, ak teda dovolí, oveľa radšej skúsila perspektívu tohto druhu. Čiže oblakov.  Nakoniec, keď si to teraz tak uvážim, stromy sa na obraze nachádzajú. Tak čo ? 

Pracovali sme s akrylovými farbami, s tými sa mi robí najlepšie. Neviem, možno je to ich "priľnavosťou" na papier, možno celkovým výsledným dojmom... . Nech už je to čímkoľvek, na mojej obľúbenosti sa nič nemení. 

Najskôr sme si urobili náčrt. Všetko, čo je vpredu, najbližšie, sme následne vymaľovali sýtymi farbami. To, čo sa náchádza ďalej, logicky na farbe stráca. Stávajú sa bledšími a aj obraz menej ostrý. 

Vrátim sa teda ešte na chvíľu k môjmu obrázku. Keďže som si ako muster vybrala východ Slnka, perspektívu som vložila do lúčov Slnka. Okrem faktu, že mám rada žltú fabu, sa mi k nej nesmierne hodila modrá, dopĺňala ju. Ako som si počas tvorby všimla, predsa sa aj mne v obraze vyskytujú stromy. Nejedná sa o les ako taký, dva sa ale doň vošli. Napokon je to tak aj v reáli. 

Z Ateliérov som odchádzala spokojná. Mám dobrý pocit. Ak sa časom niečo zmení, budem mať pohľad aspoň namaľovaný a budem sa naň môcť aspoň týmto spôsobom pozerať a v myšlienkach sa k nemu vracať.

Fotka Heleny Michlíkovej.Fotka Heleny Michlíkovej.

                                                                                                                                       Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?