Kým skončí táto pieseň

Autor: Helena Michlíková | 7.9.2018 o 10:07 | (upravené 7.9.2018 o 10:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  104x

Pesničky nám slúžia- ak to tak vlastne môžem nazvať- na zábavu, potešenie.Sú moderné, ďalej také tie staršie, tzv. piesne našich rodičov.Môžeme pri nich vykonávať aj nejakú inú činnosť, vytvárajú nám kulisu. Povedala som si : kým 

skončí táto pieseň, budem mať dokončený jeden detail v mojom najnovšom obraze. Samozrejme, že sa tak nestalo, nebola natoľko dlhá. Navyše si musíte dať pri detailoch extra záležať. Na nich to niekedy padá. 

Aj taký na prvý pohľad nepovšimnuteľný detail dokáže zmeniť celkový dojem. No a práve preto som si nastavila opakovanie - lenže v tej istej chvíli som sa začala venovať rátaniu týchto opakovaní, začalo ma zaujímať, koľkokrát sa bude musieť pesnička zopakovať, kým budem hotová. 

Pohľad na plátno ma ale znova a znova prebral a pokračovala som v cízelovaní posledných ťahov.  Skúsila som si na chvíľu aj zoslabiť prehrávač, zbytočne. Nakoniec sa moja činnosť natiahla na niekoľko dní. Ale čo tam po tom. Nevadí mi to, nijak zvlášť mi to neprekáža. Momentálne som sa venovala kresleniu pomocou fixiek, nech mi nenapáchne byt. 

V prehrávači mám už, mimochodom, znova pripravené CD, tentokrát dúfam, že ho nebudem musieť prehrávať dokola. Ale veď, koniec koncov, všetko chce svoj čas. 

                                                                                                   Helena Michlíková

Fotka Heleny Michlíkovej.

Fotka Heleny Michlíkovej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?