Výlet do KE, KK, SNV a obce Tulčík

Autor: Helena Michlíková | 26.7.2018 o 22:51 | (upravené 26.7.2018 o 23:14) Karma článku: 1,05 | Prečítané:  164x

Minulý týždeň sme boli na rodinnom výlete. Bratranec, strýko, otec a ja. Núka sa hneď kvízová otázka, koľko osôb bolo na výlete? Nie, o tom to nebude. Čiže: chceli sme sa vydať po stopách našich koreňov, pôvodu. Ako prvú zastávku 

zvolil strýko návštevu jeho kamarátky. Už vopred si myslel, že by sa mohla aspoň trocha vyznať, že by nám mohla byť nápomocná v našom pátraní. A čuduj sa svete, nemýlil sa. Síce sme sa k meritu veci dopracovali až po hodnej chvíli, tie zistenia stáli a stoja za to. Postupne, behom rozprávania, rôznych spomienok, vybavenia si všelijakých situácií a súvislostí, nakoniec vyslovila domnienku o 2 sestrách. O 2 sestrách- z ktorých sa- ako z nášho rozhovoru vyplynulo,  vykľuli babička Elka  a teta Žela. Nebolo to nakoniec až tak náročné, zložité, náš opis bol tak dokonalý, že aj neznalý jedinec by sa z neho musel nejakou cestou dostať. 

Taaak, to by sme mali. Náš výlet sa teda mohol uberať svojím smerom. Ďalšia zastávka bola práve v Košiciach, kde som sa veľmi chcela, doslova som túžila, stretnúť po desaťročiach so sesternicami z druhého kolena- či ako sa tomu v dnešnej dobe  vlastne hovorí. Tak hlboko ma oslovilo a koniec koncov dojalo, že sme sa ani jedna neubránili slzám. Sadli sme si na čaj a v skratke skratiek sme prebehli náš doterajší život. 

Museli sme sa ale z časových dôvodov po cca hodine rozlúčiť. Náš prapôvodný zámer, cieľ, bol Strom. Dostali sme ho od bratranca na Vianoce a už bol najvyšší čas ísť si ho vybrať a poobzerať si ho. Tak sa aj stalo. Cesta k nemu bola ako z dobrodružného filmu, veď nakoniec, čo očakávate od Východného Slovenska, kdesi veľmi ďaleko. S pomocou všetkých 3 som sa nakoniec k nemu dostala aj ja. 

Vybrala som ten pre mňa najkrajší. Taký stredne veľký a celkom pekne urastený. Aj bratranec vybral jeden  tete a sesternici. Máme ich teda hneď vedľa seba. Respektíve za sebou, ako sa to vezme.  Aspoň takto symbolicky budeme v spojení, aj keď si nebudeme vždy nablízku.

Rada by som ho sem aj dala, len sa mi ho ešte nepodarilo upraviť. Tak hádam čoskoro. 

Neskutočne sa z toho teším, aj my sme mali príležitosť svojou kvapkou, v tomto prípade stromom, prispieť k záchrane Lesa.

Fotka Heleny Michlíkovej.Fotka Heleny Michlíkovej.

                                         Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?