Polovičný život plný lží

Autor: Helena Michlíková | 28.6.2018 o 20:53 | (upravené 28.6.2018 o 21:18) Karma článku: 1,06 | Prečítané:  164x

Už len pri myšlienke a uvedomení si, že by to mala byť pravda,sa mi robí zle.  Máme tu hneď 2 záporné prvky. Jednak nie je ten život plnohodnotný a okrem toho je ešte aj zahltený lžami.To je priveľa aj na podstatne silného jedinca.

Hovorí sa, že život plynie. Nie, neplynie, to mu len my dávame možnosť či príležitosť zaobchádzať so sebou ako sa mu zachce. Trocha mu v niektorých situáciách pomôcť, naviesť ho, naznačiť aká by mohla byť tá najlešia alebo aspoň vyhovujúca cesta... 

V prípade, že žijeme v lži, nepravde, máme našu situáciu o to komplkovanejšiu. Je zamotanejšia ako by sa dalo na prvý pohľad zdať. Keď si budeme maľovať vzdušné zámky, predsavovať si vysnívaný blahobyt, nič nám to nepomôže. Našu situáciu to nijak nezlepší. Budeme sa len zbytočne trápiť.

A aký to je vlastne ten vysnívaný život ? Pre niekoho taký, pre iného onaký. Každému podľa jeho chuti. Čo mu-jej najviac vyhovuje. Kľudne by som mohla povedať : vila pri mori či domček na stračej nôžke -keď všetci dobre vieme, že by to nebola pravda. Alebo aspoň nie celá. 

Život nehrá vždy fér.

Čo už.

S tým už ale ja osobne nič neurobím. 

Fotka Kovala Gelsin.Fotka Kovala Gelsin.

                                                             Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?