Minulosť sa nedá zvrátiť

Autor: Helena Michlíková | 25.6.2018 o 22:03 | Karma článku: 1,09 | Prečítané:  148x

Aj dnes som pokračovala v čítaní jednej knihy,ktorú som si len prednedávnom kúpila. Keďže ma veľmi zaujala, mohla by som povedať,na prvý odsek, tú predchádzajúcu som-nebolo tomu tak po prvýkrát - odložila. "Na potom".Tak dúfam ...

Mohla by som sa tu pustiť so obsahu alebo aspoň naznačenia deja tejto knihy- konkrétne sa jedná o knihu V službách zla od Roberta Calbraitha- čo je pseudonym K.J. Rowlingovej ako iste viete. Túto knihu som si zvolila znova takpovediac zámerne. Vyšetrovanie prípadov s rafinovanou zápletkou a neočakávanými zvratmi, ako aj príbeh obľúbenej dvojice vyšetrovateľov , zaujme nejedného čitateľa. I keď som si knihu kúpila tentokrát v slovenskom preklade, skoro vôbec mi to nevadí. 

Bola by som už oveľa ďalej ale keďže sa k veľa slovným spojeniam či zvratom vraciam v spomienkach niekoľkokrát , čas sa naťahuje ako žuvačky nemenovanej značky, ktoré boli charakteristcké svojou nezabudnuteľnou farbou. Presne takou akú mali aj Barbie na svojich sukniach. 

Nech sa nám už v živote prihodí čokoľvek, nezvykneme na dané konkrétne situácie alebo stavy zabudnúť. Nejde ani tak celkom o to, aké sú. Či pozitívne alebo negatívne. Pristihla som sa vo chvíli, keď by som najradšej na niektoré z nich zabudla. Raz a navždy. Inokedy ma premknú tie opačné, z ktorých sa potom dokážem tešiť a čerpať energiu aj niekoľko ďalších dní.  Táto druhá možnosť mi, samozrejme, vyhovuje o niečo viac. Vo svojej podstate oveľa. 

Avšak: Čo sa stalo, stalo sa a už sa neodstane. V niektorých iných prípadoch sa s tým musíme vedieť zmieriť. Ak už nemáme silu viac bojovať, postaviť sa danému stavu, situácii, v ktorej sme sa ocitli nie vlastnou vinou, čelom. 

                                    Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?