Hory a more

Autor: Helena Michlíková | 16.6.2018 o 21:49 | (upravené 19.10.2018 o 22:09) Karma článku: 1,43 | Prečítané:  266x

Na dnešnom kurze v Živých ateliéroch sme si mali možnosť vyskúšať a hlavne sa naučiť maľovať tento motív, Zišlo sa nás 5, okrem lektorky. S ňou nás teda bolo 6.Taký akurátny počet. Mohla sa nám každej jednej venovať zvlášť. Každej

 

poradiť, usmerniť ju, či navrhnúť nejaké ťahy štetcom, pre ňu doposiaľ neznáme.  Znova sme mali k dispozícii niekoľko vzorov. Boli rôzne- samozrejme, hlavnú tému, čiže skaly a more, zahŕňali všetky. 

Ja som si zvolila tento do žlta ladený. Najskôr som na malú chvíľu zaváhala, na výber bol aj čisto modrý motív, nakoniec však žltá zvíťazila.

Je to olej. Touto technikou sa voda maľuje najlepšie. Vynikne jej priehľadnosť, sklz.  Na dnešný kurz sme mali vyhradené 4 hodiny. Pomyslela som si, či to nie je priveľa, no akonáhle som si uvedomila, že s vodou a slnečnými lúčmi bude dosť roboty, túto myšlienku som zavrhla. Nakoniec tomu aj tak bolo. Keďže som ho chcela mať prepracovaný, trval mi celé 4 hodiny. Pani lektorka nás najskôr oboznámila s technikou, povedala nám aj o histórii. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Veľa mi to dalo. Dúfam, že si ju budem môcť niekedy v najbližších dňoch znova vyskúšať. Mám v pláne výjsť si do prírody, sadnúť si niekde a v kľude sa zamerať na nejaké obdobné skaly. Prípadne by som mohla skúsiť namaľovať skalu podľa reálu a more si k nej už domyslieť. Všetko záleží na predstavivosti. Stačí k tomu tak málo. 

Lektorke Elvíre ďakujem za dnešné vedenie a ostatným kočkám za milú spoločnosť. Znova som sa v Ateliéroch cítila senzačne a strávila som v nich príjemné chvíle, teda hodiny dnešnej soboty. 

 

... s Živé Ateliéry

Fotka Heleny Michlíkovej.

Fotka Heleny Michlíkovej.

                                                                                                         Helena Michlíková

 

      
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?