Prišiel k nám africký piesok

Autor: Helena Michlíková | 19.4.2018 o 22:41 | (upravené 20.4.2018 o 8:29) Karma článku: 1,67 | Prečítané:  197x

Keďže sa už skoro všetkému prestávam čudovať,neprišlo mi nijak zvláštne,ba dokonca ani záhadné, že sa na Slovensku objavil piesok z ďalekej Sahary. Jeho červenksatá farba pokrýva každé auto. No niektorých autách ho je vidieť viac,

na iných menej. Toto taktiež závisí od farieb, tentokrát však tých na autách. 

Tento jav nie je tak celkom ojedinelý. Prach je totižto vidieť aj inokedy. Za tzv. normálnych okolností. Je to síce trochu iná substancia, ale aj tak. Tento aktuálny je ale predsa len niečím iný. Dovial ho sem vietor, pričom musel prekonať dlhú trasu ponad Stredozemné more. Aké má sfarbenie, to sa takisto odvíja od zemepisnej polohy. Jeho nezameniteľná červená je jasným dôkazom slnečného pôsobenia a súčasne polohy daného miesta. Koniec koncov aj dopadu slnečných lúčov. Akou intenzitou svietia. Je známe, že v okolí rovníku sú najintenzívnejšie. Majú obrovskú silu, veľké pôsobenie. 

V tejto situácii som si len znova pripomenula ako sa všetko mení, ako je všetko v pohybe. Nestojí kameň na kameni, apod. ... 

Nikdy by som si nebola pomyslela, že ma tak chytí za srdce. Keď som si ale uvedomila, že ma facsinujú stromy, Slnko, Mesiac- prečo by niečím ďalším nemohol byť práve tento piesok ? 

Uvidíme ako jeho pôsobenie ovplyvní našu flóru. Dúfam, že jej veľmi neuškodí a keď aj narobí nejaké škody aby boli čo najmenšie. 

Prírodu by sme si mali chrániť. Teda aspoň to, čo z nej ešte ostalo.

                                                                              Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?