Leguán- potomok dinosaurov?

Autor: Helena Michlíková | 1.4.2018 o 22:35 | (upravené 2.4.2018 o 9:00) Karma článku: 1,85 | Prečítané:  172x

Mala som dnes možnosť bližšie sa prizrieť na tieto druhy.Nedalo mi a ihneď pri prvom pohľade mi napadla táto súvislosť, toto prepojenie. Podobnosť to predsa nemôže byť čisto náhodná.Jedným z odlišných znakov je ich veľkosť, lepšie

povedané, rozmery. Toto slovo je dokonca aj oveľa príhodnejšie. Je jedným z najväčších plazov na americkom kontinente. Obýva Strednú a Južnú Ameriku. Dospelý jedinec dosahuje dĺžku až 2 metre. Má buď sivasté, zelené, no na niektorých miestach aj oranžové sfarbenie. Bráni si svoje teritóriá pomocou švihania chvosta či pomocou pazúrov. Jeho sfarbenie mu poskytuje výborné maskovanie pred predátormi. 

Teraz by som sa bližšie pristavila pri dinosauroch. Patria- patrili k nadradu plazov rôznej veľkosti. Žili pred 200 až 60 mil rokmi. Z toho vyplýva, že temer počas celých druhohôr. Vo vtedajšej dobe mali dominantné postavenie. Žili prevažne na súši. Radia sa medzi suchozemské stavovce. Existuje veľa teórií, ktoré sa zaoberajú spôsobom ich vyhynutia. Osobne sa prikláňam tej s impaktom. Ide pri ňom o katastrofu spôsobenú dopadom vesmírneho telesa na Zem. Už dlho sa špekuluje nad tým, že prežili 1,1 milióna rokov po období druhohôr. Jedna z teórií pripúšťa, že ich zahubila potopa sveta. Nie je to všaj nijak dokázané, potvrdené. Doteraz to nevieme s istotou potvrdiť. 

Keď sa pozrieme bližšie na oba druhy, nemôžeme si nevšimnúť istú podobu. Niektoré rysy, tvary, sú priam identické, líšia sa vlastne len veľkosťou. To som už ale uviedla vyššie. 

Kým sa táto záhada neobjasní, bude mi stále ležať v hlave. Budem sa nad ňou zamýšľať od A-Z. Možno sa pri úprimnej snahe k nejakým zisteniam dopracujem aj po vlastnej osi. 

Kiežby !

              Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?