Famózne jazdy Ester Ledeckej

Autor: Helena Michlíková | 24.2.2018 o 19:48 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  181x

Česká reprezentantka a olympijská víťazka v snowboarde a Super-G-Ester Ledecká to poriadne rozbalila. Na svahu ju bolo cítiť.Nedala svojim súperkám ani len najmenšiu šancu.Jazdila ako keby jej kopec patril. Parádne sa na jej výkon

pozeralo. Splnila si svoj sen.

  Mala som ozajstný zážitok. Zimné športy sú pre mňa o niečo vzdialenejšie. Asi aj z tohto dôvodu sa na ne tak rada pozerám. Aspoň prostredníctcom televíznej obrazovky si bielu krásu užijem do sýtosti. 

Štart bol na 1.tku. Presne padnutím gongu sa obe vydali na trať. Je až ohromujúce s akým prehľadom sa prekážkam vyhýbala. Otočky neboli až tak jednoduché ako by sa laikovi mohlo zdať. Odsledovala som to aj v odraze snehu, ktorý svojou otočkou vyvolala. Jej otec môže byť na ňu patrične hrdý. 

Pri dojazde to teda musí byť poriadna makačka. Veď zaflekovať pri takej rýchlosti musí byť umenie. 

Čaro lyží spočíva aj v ich splývavosti. Ako sa dokážu so snehom doslova zžiť a tým pádom vytvoriť akýsi homogénny celok. Takýto úkaz môžeme vidieť naozaj len pri tomto športe. No vlastne ešte pri korčuľovaní. Len to už je o inom povrchu. Sneh sa zamení za ľad. Iný aj svojím skupenstvom. 

A predsa sú si v niečom podobné. Blízke. I keď je každý z nich hodnotený podľa iných kritérií. Čo tam po tom. 

Želám Ester ešte veľa športových úspechov.

                                                                       Helena Michlíková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?