Dávná neznámá

Autor: Helena Michlíková | 3.2.2018 o 21:03 | (upravené 3.2.2018 o 21:35) Karma článku: 1,63 | Prečítané:  182x

Stále plná dojmov zo včerajšieho filmu som sa rozhodla rozobrať z neho práve toto slovné spojenie. Obsah prezrádzať predsa nebudem. Treba ho vidieť. Osobne ho odporúčam. Názov znie Niť z prízrakov a je to príhodné. Celým filmom sa

tiahne akési tajomno, neznámo. Či pre jedného alebo aj oboch hlavných hrdinov. 

Takisto sa v ňom chvíľami strácate. I keď si dovolím tvrdiť, že som pozorný divák, stalo sa to aj mne. Najskôr som sa tomu čudovala, neskôr ma to začalo znepokojovať. Nevedela som sa dosť dobre zorientovať kto, čo, kde, s kým a prečo. Niečo som, samozrejme, vycítila ale gro mi stále unikalo. Vo vnútri ma to aj svojím spôsobom hnevalo, no časom som si uvedomila, že tým pádom to musí byť dobrý autor, dobrý scénar, réžia ... 

Slovné spojenie "Dávná neznámá"- čo si pod týmto pojmom predstaviť ? Ako si ju mám vybaviť? Kam ju zaradiť? Čo-akú úlohu odohrala v jeho živote ? Aké vlastnosti jej mám prisúdiť? Daniel Day -Lewis v mojich očiach nestratil nič - niť- zo svojho šarmu. Vo filme mal úlohu módneho návrhára. Dokonca sa mi zdalo, že bol ešte o niečo viac príťažlivejší než v mladosti. Črty ostali, len šediny sa už aj u neho objavili. Jasné, ani hercom roky neubúdajú. 

A Dávná neznámá ? Bola citeľná v každej minúte. Bola všadeprítomná. Tak to asi aj chceli. Mal to byť akýsi light motív celého príbehu. Jedná sa o vzťah módneho návrhára a jednej z jeho krajčírok. Je veľmi zvláštny, na začiatku mi prišiel ako normálny, krásny. Všetko sa ale postupne vytratilo a moje pocity nahradila neistota. Nedá sa povedať, že by som bola úplne stratená, no nemala som k tomu ďaleko. Tak som musela zapojiť mozog na plné obrátky a dej pozorne vnímať ďalej. Dávná neznámá sa podchvíľou vždy niekde zjavila, čo spôsobovalo Alme nemalé trápenie. Cítila, že mu nepatrí tak ako by chcela. A keďže nebola hlúpa, raz-dva si spočítala, že nie je jeho prvou ani poslednou. Alma ale rýchlo pochopila pravidlá hry a rozhodla sa konať. Aby neskončila ako jej predchodkyňa. Keď mu ukáže svoje silné stránky, zlomí ho to. Je tak posadnutý dokonalosťou, že mu uniká to podstatné. 

Teším sa, že si film budem môcť pozrieť znova. Pre mňa je to zaujímavejšie tým, že si ho vypočujem v origináli.  Presne tak ako to mám rada.

                                                               Helena Michlíková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?