Cogíto ergo sum

Autor: Helena Michlíková | 27.12.2017 o 22:02 | (upravené 27.12.2017 o 22:12) Karma článku: 1,02 | Prečítané:  205x

... alebo inak povedané :Myslím, teda som.Nie každý si to však v dnešnej dobe uvedomuje. Akosi ako keby nám nedochádzalo aký dar sme dostali,o čo sme obohatenejší, čo dokážeme urobiť narozdiel od zvierat. Máme možnosť rozhodnúť sa

čo urobíme, môžeme sa nad tým vopred zamyslieť, porozprávať sa s iným človekom, dohodnúť sa na konečnom výsledku, či iné. Najskôr nad niečím, nad nejakým problémom, prekážkou, pouvažovať, zvážiť, čo by bolo najlepšie. Aké by bolo to naj riešenie. Zvieratá sa musia riadiť len pudmi. Napriek tomuto faktu mi častokrát prídu roumnejšie. My-ľudia, jeden typ, nad všetkým najskôr popremýšľame alebo druhý typ , ktorí sa do toho hodia bezhlavo, bez rozmyslu, bez nejakého predchádzajúceho rozobratia situácie. Čo je veľakrát na škodu. V živote sa vyskytujú situácie, ktoré by sma mali najskôr zvážiť, nie sa vrhnúť do neznáma. Do neznámych vôd. Nemusíme vždy dobre odhadnúť, čo nás tam čaká. Čo sa môže ale aj nemusí stať. A keď už, či to, čo sa stane, je to, čo sme chceli. 

Dennodenne sa robia všelijaké možné štatistiky. No, nemyslíte si, že by ich ani nebolo treba, ak by sme sa k iným správali podľa zásad slušného správania ? 

Potom by sme si vzniknuté rozpory nemuseli následne vysvetľovať. Nachádzať určité formy výhovoriek. Jednoducho čerpať zo studnice slov a tvoriť z nich našu obhajobu. V tomto máme navrch. Tak prečo túto našu schopnosť lepšie nevyužívame ?

Ako hovorí aj príslovie : " 2x meraj a raz rež". Takisto je o myslení. 

   Tak si túto našu schopnosť vážme. 

                                                                                                          Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?