Oblaky tiahnuce sa popred Slnko

Autor: Helena Michlíková | 24.12.2017 o 22:10 | (upravené 25.12.2017 o 12:44) Karma článku: 1,78 | Prečítané:  192x

Tento prírodný úkaz, hra, ma fascinuje zrejme stále viac a viac. Aj pri dnešnej prechádzke som ich mala možnosť sledovať. Zahľadela som sa len tak na oblohu, pôvodne som sa chcela len trocha opáliť, zahriať v tejto zime, veď Slnko

 

dnes malo ohromnú silu, ale musela som svoj pôvodný plán prehodnotiť. Napadlo mi, že sa nahrejem niekedy nabudúce. Že na to ešte budem mať príležitosť. Keď sa mraky doslova prevaľovali po oblohe, v jednej chvíli mi napadlo, že to už nie je zimné Slnko. Veď sa po zimnom slnovrate už začína vracať svetlo, predlžujú sa teda dni. 

Prevaľovanie mrakov som pozorovala už v ranom detstve. Vlastne prírodu ako takú. Je prima sa len tak pozastaviť a zamerať sa na sledovanie úkazov.  Človek na chvíľu vypne. Iný sa pri tejto činnosti zrelaxuje. Ďalšiemu dodáva inšpiráciu k tvorbe. 

Jeho umelecké znázornenie môže a aj má rôzne podoby, prevedenia. Znázornenia. Inak vyzerá obraz namaľovaný temperami a inak akrylom. Každé jedno má ale svoje čaro. Je svojím spôsobom jedinečné. Tak sa naň aj pozerám. Môžeme si dať pred seba jednu predlohu, no pri rôznych technikách dosiahneme v niečom odlišný konečný výsledok. Aj preto ich existuje také množstvo.

  Plánovala som dnes len 3/4 hodinovú prechádzku ale musela som ju pri pohľade na oblohu v jednej jedinej chvíli zmeniť, čím sa môj pobyt vonku o niečo predĺžil. Vôbec  to ale neľutujem. Som znova obohatená o zážitky. 

   A som tomu rada. 

                                Helena Michlíková

Fotka Heleny Michlíkovej.

Fotka Heleny Michlíkovej.                                                                                 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?