Hellbender

Autor: Helena Michlíková | 15.12.2017 o 20:46 | (upravené 15.12.2017 o 20:56) Karma článku: 1,24 | Prečítané:  135x

Hellbender -niekedy nazývaný "snot vydra" - je veľký, plne-vodný obojživelník s plochou hlavou, vrásčité telo a lopatka v tvare chvosta.Jeho telo je zvyčajne tmavošedé alebo hnedé s nepravidelnými tmavými bodmi pozdĺž celého tela.

Jeden by si na prvé počutie tento anglický výraz pravdepodobne nijak nespojil s obojživelníkom. Mám na mysli laikov, samozrejme. Keď som prišla s týmto slovom do styku prvýkrát, čo bolo zhodou okolností práve včera, v prvej chvíli mi ani náhodou nenapadlo, o čo sa môže jednať. Mali sme ale hodinu spojenú aj s touto tematikou, čiže keby som sa hlbšie zamyslela, nemohlo by mi napadnúť nič spojené s peklom, tak ako sa stalo.

 Dozvedela som sa niečo viac o týchto obojživelníkoch. Keby som o ne javila aj v minulosti záujem, mala som si možnosť naštudovať materiály z encyklopédií. Ja som sa ale zaujímala o úplne iné veci. 

A z tohto dôvodu som hodinu vnímala ešte pozornejšie než za normálnych okolností. V podstate som sa s ním mala tú česť vidieť už dávno, keď sme ako malí chodievali na túry do blízkeho lesa. Vtedy mi to ale ešte nič nehovorilo, s ničím som si ho nespájala. Navyše sme sa boli prejsť, vdychovať čerstvý vzduch. Mohla som síce hodiť sem-tam očkom aj pod seba, pod moje nohy a zamerať sa aj na faunu, Ale nie. Už vtedy som sa zameriavala viac na oblohu a javy s ňou spojené. Hovorí sa, že nikdy nie je neskoro. Aj to tak beriem. 

Nechcem a ani Vám sem nebudem dávať plané sľuby, no pri najbližšej príležitosti sa na faunu pokúsim zamerať viac.

                                                                                                                                    Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?