Takmer do roka a do dňa

Autor: Helena Michlíková | 23.11.2017 o 9:00 | (upravené 26.11.2017 o 22:30) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  139x

A vlastne ani nie.Vôbec. Pomerne inak. Ale ten rok je z týchto údajov asi najpresnejšie definovaný. Čiže: Znova sa prehupol rok a my ideme práve dnes na Celoslovenské stretnutie OMD-Organizácie muskulárnych dystrofikov do Piešťan.

Teším sa- ako inak. Prebiehajú tam rôzne prednášky, prezentácie ale hlavne stretnutia s mojimi priateľmi. To je ten NAJ dôvod, prečo ma to tam tak ťahá. Veď aby aj nie. Čo poviete? Vidieť niekoho po dlhom roku... ak nie viac. To stojí prinajmenšom pri krátkom pozastavení sa. Pri pomyslení nad touto myšlienkou. Preberieme veci, podozvedáme sa znova niečo nové. Zakaždým je toto Stretnutie pre mňa niečím obohacujúce. 

Aj keď ako sa tak pozerám von oknom, počasie nám veľmi priať nebude. Nechcem však predbiehať. Nie je všetkým dňom koniec... 

Okrem toho tam nejdeme primárne za slnečnými dňami. Tých sa v novembri, v tomto- dá sa povedať- pokročilom čase- vyskytuje aj tak čím ďalej-tým menej. Nevadí.

Pobalená som až od včera. Tento fakt uvádzam len z jediného prostého dôvodu. Určite sa ma bude kamarátka pýtať, kedy som sa balila, či mi ruksak nestál v chodbe už od minulého roka. Dobre ma totižto už pozná. A veru, pominulé roky tomu tak skoro aj bolo. 

My nimi /PN/ doslova žijeme. Sú pre nás akýmsi pomyselným vystúpením zo všedných dní.  Z každodenného rituálu. Z rituálu, ktorým si každý jeden z nás dennodenne prechádza. Vraj tam bude prebiehať aj OMD blšák. Mám síce zopár vyrobených vecičiek, nemyslím si však, že by mohli niekoho osloviť natoľko, že by ich odo mňa kúpil. 

A tak sa budem snažiť pomôcť inou cestou. Skúsme ešte dnes poslať SMS v tvare DMS MOTYL na 877 .

Žiadam od Vás tak veľa ? 

                                         Helena Michlíková         

                                                                                                                                     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?