Ako sa čo najlepšie vyzbrojiť proti závistlivcom

Autor: Helena Michlíková | 27.10.2017 o 22:51 | (upravené 27.10.2017 o 23:44) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  142x

Začala by som asi týmito slovami: Je celkom jasné,že sa to dá, ide, istým spôsobom by som mohla povedať, netreba sa dať. Stáť si za svojím.Každý jeden z nás má na to právo.Nemáme, resp. nemali by sme si navzájom, závidieť. Jednak 

sa to nepatrí, nie je to slušné a na druhej strane tým aj tak nič nedosiahneme- ak, tak len ešte viac zosmiešnime seba samých. Treba si uvedomiť našu vlastnú hodnotu, nepodceňovať sa. Veď aké by bolo oveľa jednoduchšie s takýmto žiť s takýmto prístupom? Brať veci s nadhľadom. 

Nebude nás trápiť, kto čo má a ja nie. Mám, máme, zase niečo iné. Sme obohatení niečím, čo zase tí druhí nemajú. A to by nás malo tešiť, mali by sme sa s týmto poznatkom, faktom, prinajmenšom uspokojiť  a neprahnúť stále po nejakých vysnívaných vzdušných zámkoch. Tie sú len v rozprávkach. Tak sa nimi už nezaoberajme, nestrácajme náš drahocenný čas. 

Ľudí, ktorí sa takto prejavujú, si skúsme nevšímať. Bude to tak pre nás v globále lepšie.Aspoň sa nebudeme umárať istými myšlienkami. Závisť nie je vôbec pekná vlastnosť.

Tak pre seba som si to vysvetlila, že tu je na vyváženie rovnováhy. Rovnováhy medzi dobrým a zlým. Za predpokladu, že to dobré prevažuje. 

Ešte že mám okolo seba samých dobrých ľudí a s touto formou prejavu sa nemusím stretávať.  

Mala by som byť teda šťastný človek.

Asi som.  

              Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?