Úmorné teplo

Autor: Helena Michlíková | 31.7.2017 o 22:07 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  123x

Pri predstave nasledujúcich horúcich dní mi dnešný večer prišiel ako balzam na dušu. Predsa len sa na večer ešte aj záclona mierne zavlnila. Vďaka aj za to. Keď si predstavím, čo nás počnúc zajtrajškom čaká, neviem si celkom dobre

predstaviť ako tieto teploty zvládnem. Dávam si to dokopy, pomaly sa mi už aj niečo rysuje. Čiže to vidím na vedro s vodou a minerálky všade okolo mňa. Jedná sa o to, vôbec tieto teploty zvládnuť. Nedať im za žiadnych okolností šancu nejak nás ohroziť. I keď to nie je nereálne.

Mali by sme sa vyvarovať akémukoľvek slnku, či priamemu alebo aj nepriamemu, dobre predsa vieme, že opaľuje aj v tieni. Preto sa mu zbytočne počas najbližších dní nevystavujme a nezavdávajme mu dôvod. Veľa ľudí to bude ťahať k vode. Ale aj s tou opatrne. Myslíme si, že si pomôžeme, ak do nej skočíme. Áno, na chvíľu nás možno schladí. Musíme si ale uvedomiť, že z nej bude treba aj výjsť- no a tu sa ocitáme v rovnakej situácii ako pred naším vstupom. Čiže si v konečnom dôsledku ani nepomôžeme.

Ľudia majú často o tom mylnú predstavu.

Ja sama ju mám veľmi rada, neodvážim sa ale za žiadnych okolností čo i len trochu zariskovať. Za to mi to nestojí. Radšej si počkám na mierne ochladenie. Toto slovné spojenie sa síce pri jeho atuálnych číslach ani nehodí použiť. Lepšie mi však nenapadlo.

Tak asi toľko.

                      Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Štyria obecní poslanci Fekišoviec sa vzdali mandátu

Starostka: Radím sa s právnikom, aby sme neurobili nejaký prešľap.


Už ste čítali?