Tieň na stene

Autor: Helena Michlíková | 23.7.2017 o 22:15 | (upravené 23.7.2017 o 22:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Je vytvorený svetlom a nejakým predmetom,ktorý mu prekáža v úplnom pôsobení.Takto sa nám javia rôzne tiene v rôznych situáciách pri rôznych príležitostiach.Z nejakého môže ísť dokonca strach,hlavne ak ho uvidíme niekedy uprostred  

noci, či nebodaj ešte aj v slabo osvetlených uličkách. Pre slabšie povahy, myslím si, nie je takáto situácia práve najvhodnejšia. Ale napríklad zase keď si pomocou neho vytvárame rôzne obrazce, jednoducho keď ho použijeme ako prostriedok na hranie a záujmovú aktivitu, dá sa naň pozerať aj z kladnej stránky. Čiže to s ním v konečnom dôsledku až tak zlé nie je. Hovorí sa, že tieň sa zakráda. Z tohto pomenovania ide až hrôza. Zoberme si to ale z iného uhla pohľadu. Je to neživá vec, úkaz, ktorý vzniká za pomoci iného javu. A takto sa nám už hneď bude javiť prijateľnejšie, milšie, prestaneme mať z neho obavy, strach. Často sa totižto používa ako prostriedok na zastrašovanie. Pritom on za to vo svojej podstate ani nemôže. Správa sa podľa prírodných zákonov, tak ako aj celá príroda.

Nemali by sme si z neho teda robiť ťažkú hlavu a keď ho niekde len tak uvidíme, zachovajme kľud. Veď on sa časom vytratí, zmizne.

A žili šťastne, až kým nepomreli.

Tieto dve slovné spojenia mi prídu vcelku rovnaké. Svojím významom aj podstatou.

                                                                                                          Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Štyria obecní poslanci Fekišoviec sa vzdali mandátu

Starostka: Radím sa s právnikom, aby sme neurobili nejaký prešľap.


Už ste čítali?