Hlas

Autor: Helena Michlíková | 27.5.2017 o 21:05 | (upravené 27.5.2017 o 21:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  49x

Má rôzne formy. Môže sa jednať o ľudský alebo aj zvierací hlas. V prenesenom slova zmysle sa dá hovoriť aj o hlase ľudu. Máme ich rôzne.Každý jeden hlas je svojím spôsobom jedinečný. Má svoje položenie. Dá sa pomocou neho vyjadriť

nejaká myšlienka, pocit. Záleží, samozrejme, aj na jeho intenzite., sile. Na sile, akou ho vypustíme z našich úst. Taktiež aký podtón budeme môcť z neho vyčítať- či to myslíme vážne, posmešne alebo sa dokonca vyjadríme s istou dávkou pohŕdania, irónie. Toto všetko dokážeme z neho vyčítať, zistiť. Následne sa podľa toho zariadime alebo by sme mali. Odvíjajú sa od neho naše reakcie. Čo však nemusí našemu spoludiskutérovi voňať. Zasmečuje nám potom podobným tónom hlasu. Respektíve to prejde mlčaním. Nebude si z našej, mám teraz na mysli, uštipačnej poznámky, jednoducho všímať a naďalej sa bude držať svojich myšlienok.

   Silou hlasu dokážeme vyjadriť aj dva či viac pohľadov na vec. Pozitívnych na jednej strane, na tej druhej tých negatívnych. Ďalšie uplatnenie nachádza v hudobnom prevedení. Za sprievodu hudobných nástrojov. Vtedy hovoríme o hudbe, piesniach. Samozrejme, že existujú aj skupiny bez hudobného doprovodu. Napríklad Fragile. A capela.  Ich hlasy dovedna tak ladia, že počúvať ich je doslova radosť a zážitok zároveň. Bola som na ich koncertoch už niekoľkokrát, viem teda, o čo hovorím. Aspoň si to dovolím tvrdiť. Teda ak sa môžem vyjadriť za seba, vyjadriť môj názor.

                           Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Populista, podvodník ale aj blízky človek. Babiša vnímajú ľudia v Smere rôzne

Marián Kéry zo Smeru považuje Andreja Babiša za populistu, jeho stranícky kolega Číž za blízkeho človeka.

DOMOV

V bašte Smeru deti chorľavejú a starším sa cnie za socializmom

Ľudia tu na ťažkú prácu nedajú dopustiť.

SVET

Minúta po minúte: České voľby pokračujú druhým dňom

Česi rozhodnú o smerovaní krajiny.


Už ste čítali?