John Boyne v Martinuse

Autor: Helena Michlíková | 14.5.2017 o 21:14 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  69x

Nebola by som to ja,keby som sa na autogramiáde novej knihy nezúčastnila.Chodia mi pozvánky,nastavila som si pripomenutia už veľmi dávno.Vtedy som ale ešte ani len netušila, na aké úžasné akcie sa vďaka nim dostanem. Ako aj včera.

Autogramiáda novej knihy Chlapec na vrchole hory začínala o 18:00. Nemala som ale na včera ešte jasný plán, nevedela som s istotou, či sa na ňu budem mať ako dostať a či vôbec. No ale podarilo sa. Pán spisovateľ mi už na prvý pohľad prišiel sympatický, bol milý, rozdával úsmevy na všetky strany. Po predstavení sa a pár komplimentoch sme sa dostali k otázkam, ktoré ale skoro nemali konca. Už som začala byť dosť nedočkavá, poposedávala som na stoličke, no ale konečne sme sa teda ku knihe ako takej dostali. Rozprával o nej  s takým zanietením, pohltilo ma to celú. I keď som už vopred vedela, že si ju rozhodne zakúpim. Toto rozprávanie ma len utvrdilo v mojom presvedčení.

Jedná sa síce o vojnové obdobie, treba ale určite poznať aj túto časť dejín. Patria k dobe, ktorú zažili naši starí rodičia. Mali by sme s ňou byť oboznámení aj my, ich vnuci či vnučky.

Nebolo to pre nich vôbec ľahké, priam naopak. Veď sa im musel po vpáde vojsk zrútiť svet. Ani si to radšej nechcem predstavovať.

Túto ako aj ďalšie knihy od Johna Boyne-ho si ale prečítam, aby som sa dozvedela o tomto období aj z iných úst, z iného pera ako to bolo popisované v učebniciach... Dôvod zrejme dobre poznáme.

Z autogramiády som odchádzala plná presvedčenia, že aj ja môžem prispieť svojou kvapkou, k čomu nás nepriamo pán Boyne aj vyzval. 

A nezabudol podotknúť : "Čítať, čítať, čítať ...

                                                                     Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?