1. máj v dnešnom ponímaní

Autor: Helena Michlíková | 1.5.2017 o 21:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  58x

Asi by ste očakávali vyznania k sviatku práce alebo niečo podobné.To ste ale na veľkom omyle, nie,nechystám sa dnes sumarizovať roky minulé. Skôr by som sa chcela venovať rozkvitnutým kvetom či stromom.Keďže nás pani zima poriadne

ešte potrápila, nebolo celkom jasné, či to naša flóra zvládne. Síve oneskorene ale predsa len sa kvietky ba aj stromy obsypali pukmi. Našťastie. Mám vždy pri pohľade na ne neskutočne blažený pocit, dodávajú mi toľko životnej energie.

Keď sa ale na chvíľu predsa len zastavím pri 1.máji ako sa oslavoval v minulosti... no radšej asi ani nie. Chodili sme do sprievodov, mávali vlajkami. Veď sa Vám to asi tiež vybavuje. Také umelo vyvolané burácanie davov, niečo strašné.

No a nazad do reality dnešných dní. Akosi sa dnes ale aj to počasie ukľudnilo, vyšlo slnko, bolo príjemne. Aj keď sa vietor ešte občas ohlásil.

Vyšla som si teda na prechádzku, všade navôkol vládol zvláštny pokoj. Ako keby si to aj príroda uvedomovala, mala niekde hlboko zakorenené. Že to jednoducho k tomuto dňu patrí, hodí sa to k nemu. Bola som sa prejsť, hodinka mi na opálenie úplne stačila. Po príchode somov a pohľade do zrkadla som sa v tom len utvrdila. Nesmiem to ešte preháňať, nie je leto- mala by som si voľačo ponechať aj preň. Hádam nebudem po plaveckom výkone ležať  pri bázene celý čas len pod slnečníkom. Energiu sa chystám čerpať aj vtedy. Tak si dávam načas. Veď ako sa aj zvykne hovoriť: pomaly ďalej zájdeś.

                                                                                   Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

V správnom čase na správnom balkóne

Tiahnuce žeriavy a husi, ale aj strieľajúci psychopat a výbuch plynu. Čo všetko sa dá odfotiť z bytu.

ŠPORT

Dravecký o vyhodení: Beriem všetko na seba

Dravecký si s veľkou pravdepodobnosťou nezahrá na olympiáde.

BRATISLAVA

Vyrobiť originálny bratislavský rožok je kumšt

Vo Viedni majú Sacher tortu, v Budapešti šomló halušky, v Bratislave rožky.


Už ste čítali?