GEN- Jožo Ráž

Autor: Helena Michlíková | 2.1.2017 o 21:33 | (upravené 3.1.2017 o 22:55) Karma článku: 2,63 | Prečítané:  185x

Nemala som dnes celkom vydarený deň,čo sa jednej veci, ktorá sa už ale ťahá dlhšie,týka. Tesne predpoludním ma totiž už tak vytočila,že to ani neviem opísať slovami a či sa to vlastne vôbec dá. Či to ide. Či je to možné.Či. No ale

ako by povedal klalsik: Čo bolo, bolo. Musela som sa nejak preladiť, takáto nálada mi nie je vôbec blízka, nikto ma takúto nepozná, aspoň si to nahováram. Tak som sa teda so vztýčenou hlavou pustila do ďalšej činnosti. Niečo sme si s kamarátkou vymysleli, bolo na mne evidentne vidieť, že niečo nie je v poriadku, podľa mojich predstáv a v konečnom dôsledku ani podľa písaných či nepísaných pravidiel. Istých zákonov, prinajmenšom zákona slušnosti, zodpovednosti. No ale poďme sa pristaviť k danej situácii trocha viac. Nebola som, nie som spokojná, so službami jednej spoločnosti. Robí mi už dlhodobo problémy, čo mi spôsobuje alebo mohlo by ,podľa horšieho scenára, spôsobiť podstatne veľké komplikácie. Taká som z toho bola mimo, že som ani nevnímala, keď ma jeden zo susedov podravil na našej ulici. Okamžite som sa ale prebudila, ospravedlnila som sa mu a odzdravila nazad. Len sa pousmial, popriali sme si šťastný nový rok 2017 a išli sme každý svojou cestou. Následovala ešte jedna povinnosť, ktorú sme už ale zvládli bez komplikácií. Aspoň, že tak. Musela som to aj tak ale ešte rozdýchať, čiže mi nenapadlo nič rozumnejšie ako nákupné centrum. Veď ma tam hádam aspoň ľudia rozveselia. No máš ho vidieť. Všetci sa niekam ponáhľajú, čiže som sa s nimi taktiež len pozdravila a išli sme po svojom. Ale aj to poteší a splnilo to svoju úlohu. Čiastočne som už bola vo svojej klasickej nálade a to som ešte ani nemala ako tušiť, aké milé prekvapenie ma večer čaká. Na ČT2 dávali Gen, dnes o Jožovi Rážovi. Čiže som sa zaborila do gauča, pred seba som si naservírovala šálku kávy a vodu a poďme na to. Pri tejto relácii som sa už úplme napravila. Ani si už nevybavujem, čo sa dialo dnes tesne poobede. Tak dobre mi relácia urobila. Budem mať ešte pekný večer a dobrú noc. S podobnými pocitmi by som chcela zaspávať veru častejšie. Keďže to ale asi nie je reálne, budem si aspoň jeho pesničky púšťať a spievať spolu s ním. Veď ich poznám už desaťročia a mám ich takpovediac pod kožou. Ako som už písala kedysi minule, Elán ma držal a drží dodnes nad vodou.

                                                                               Helena Michlíková 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?