Duchonka 2016

Autor: Helena Michlíková | 16.7.2016 o 21:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

No, je to znova už rok, čo som sa s poniektorými nevidela. Ako to osobne nazývam- ako je rok dlhý. Ale už zajtra sa toto moje zaužívané slovné spojenie stane minulosťou a zase sa stretneme v penzióne Slniečko na Duchonke. OMD v SR

teda Organizácia muskulárnych dystrofikov, tam organizuje už veľa rokov tábory. Jedným z nich je aj tábor s prívlastkom tvorivý, ktorého sa zúčastňujem. Som veľmi rada, že aj tento rok naň môžem ísť, že nemám v tom čase iný program. Vlastne keďže jeho termín poznám vopred, ostatné aktivity sa mu prispôsobujú. Ním sa všetko končí aj začína. Inými slovami, všetko sa začína a končí ním.

Nie tak úplne doslova, ale skoro. Mám ho rada, zažívame tam každoročne veĺa humorných situácií. No a tým, že som vo svojej podstate veselá osoba, vyhovuje mi aj po tejto stránke. Keby som ho mala opísať len jedným slovom, keby som bola takto vymedzená, povedala by som: výnimočný. Môžete si teraz položiť otázku: " Čo už len môže byť na tábore zaujímavé, veď sme ich absolvovali v detstve x." No ale to bolo pre nás pred 30. rokmi a okrem toho sa na tomto tábore stretávame ľudia s výnimočnými potrebami, ako sme boli označení. No ale dobre. Nebudem sa tu hrať na slovíčka, na to slúžia rôzne súťažné relácie, podstatným pre mňa je fakt, že sa zajtra o tomto čase už budem tešiť z prítomnosti mojich dobrých kamarátov. Zažijeme určite veľa zábavy, získame ďalšie poznatky, zasúťažíme si. Budeme hrať bocciu, petang pre ľudí na invalidných vozíkoch, hrať šach a iné hry. Dúfam, že nebude chýbať opekačka. Tak rada sedím večer pri ohni. Ostáva mi už len dobaliť si posledné veci a na zajtrajšok sa dobre vyspať. Viac nemám čo dodať.

                                                                               Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?