Aké to bolo krásne, keď sme ešte verili na Ježiška

Autor: Helena Michlíková | 11.7.2016 o 8:26 | (upravené 11.7.2016 o 12:30) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  72x

Veru, keď sa nad tým tak dnes zamyslím, sú dnešné deti veľmi ochudobnené. Vo všeobecnosti je už známe, že darčeky nenosí nijaký Ježiško. Čo je pre ne, samozrejme, veľké sklamanie na jednej strane. Na tej druhej je to vytriezvenie.

Aké sme to mali my krajšie. Mohli sme viac snívať, nezaoberali sme sa v myšlienkách otázkami typu: Čo mi naši tento rok kúpia na Ježiška? Na Vianoce ? Pekne nás rodičia po štedrovečernej večeri zavreli či už do spálne ale do inej izby a o chvíľu sa ozval zvonček ohlasujúci Ježiška. Teda vlastne už jeho odchod. Nikdy sme ho teda nevideli, lebo to by podľa slov našich rodičov nebolo dobré. On chodí v utajení- ak to mám nazvať dnešnou rétorikou. Lebo prečo ? Na túto otázku sme ale odpoveď nikdy nedostali. Neviem prečo. Teda už viem. Rôznymi spôsobmi sa z toho rodičia vždy dostali, vykľučkovali, vyhli sa odpovedi. Následne sme na ňu my ako deti aj zabudli, veď pri toľkej radosti na ňu už neostal ani čas. Nám už potom nebolo viac treba.

O toto všetko sme deti pripravili. Aké to je teda detstvo ? Veď už neveria ani na dobro v rozprávkach. Lebo sa v tých dnešných skoro ani nevyskytuje. Tak potom ako sa môžu deti cítiť? Čo im tieto roky ich života prinesú ? Veď by to mali byť tie najkrajšie roky. Ale takto ?

Budem sa opakovať, ale v dobe, ktorú žijeme, si Vianoce dnešné deti nemajú šancu vychutnať v takej miere ako sme mali možnosť my. Je to spôsobené rýchlym spôsobom života, nie je čas zaoberať sa takými zbytočnosťami, ako sa veľa ľudí domnieva. A potom to takto vyzerá, takto dopadne. Čo budú z tohto obdobia mať ? Na čo v dobrom spomínať ? 

Veď už len tie spomienky by v nich zanechali aspoň niečo krásne.

                                                                                                 Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?