Cesty v rôznom ponímaní

Autor: Helena Michlíková | 18.6.2016 o 22:37 | (upravené 18.6.2016 o 22:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  44x

Sú všelijaké. Môžeme hovoriť o cestách v zmysle našeho života, vtedy ich nazývame životnými cestami. Ďalšími môžeme prechádzať  z jednej strany ulice na druhú, prípadne naopak.A mnoho ďalších. Cesty by sme ale mohli kľudne zachytiť

aj prostredníctvom obrazu, či už na výkres alebo na plátno. Výsledok by bol aj podobný, pretože sa jedná o jedno téma ale aj odlišný vzhľadom k technike maľovania. Je rozdiel, keď maľujeme temperami alebo si napríklad vyššie spomenutú cestu len načrtneme, prípadne nakreslíme tušom. Vzniknú nám rozdielne obrazy. Všetko sa odvíja v našej hlave, podľa toho, čo by sme tým chceli vyjadriť, na čo klásť dôraz. Ak by sa jednalo o nejakú zložitú situáciu, zrejme by sme zvolili kľukatú cestu. Ňou by sme v podstate už vopred dali najavo, o čo sa jedná. V akom rozpoložení sa nachádzame. Neraz sa ocitneme na rázcestí a ako sa postupne ukazuje ďalší vývoj, tak by sme mali postupovať a aj sa podľa toho rozhodovať, čím tieto naše pocity budeme prezentovať. Keď sa bude jednať o niečo pre nás závažné, budeme chcieť na to upozorniť a preto zvolíme radšej tuš. Jednoduchou formou budeme prezentovať, čo sa deje v našom vnútri, čo nás trápi. Naopak, keď prídu veselšie chvíle, budeme sa do toho snažiť vložiť farebnosť- na kladenie dôrazu na podstatu veci.

Tak či onak, obe techniky som už vyskúšala. Zatiaľ neviem posúdiť, ktorá mi vyhovuje viac, predsa som toho ešte tak veľa nenamaľovala. Márne som dnes rozmýšĺala, čo by som mohla nakresliť, doteraz mi nič nenapadlo. Musím sa asi viac zamyslieť. A podľa charakteru sa rozhodnem, akú techniku zvolím. Tak nabudúce už snáď aj s mojím výtvorom. Ak sa mi podarí a uznám, že je zverejniteľný, dám ho sem.

                                          Helena Michlíková                           

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?