Koniec školského roka

Autor: Helena Michlíková | 10.6.2016 o 21:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  113x

Znova sa raz priblížil, píšu sa poslekdé písomky, máme šancu si ešte na poslednú chvíľu opraviť známky- ak je treba. Je následne už na paniach učiteľkách a učiteľoch, ktorým smerom sa priklonia, ak vychádza známka niekde medzi.Asi

to závisí aj od snahy a celkového prejavu počas celého školského roka. V konečnom dôsledku to každý jeden z nás uvidí už čoskoro. Veď nám postáva 20 dní a to sa ale už posledné dni ani neučí, veď bude klasifikácia a tým pádom budú známky už uzavreté. Nastanú 2 mesiace ničnerobenia, možno sa poniektorí do učenia aj pozrú. Nepredpokladám však, že ich bude veľa. Snáď len tí, ktorým sa teraz až tak nedarilo. Nakoniec ale veď prázdniny sú od toho, aby sme si poriadne oddýchli, načerpali nové sily, zregenerovali po 10-tich mesiacoch. Čiže by sme sa učením nemali zbytočne zaťažovať. Veď je to čas oddychu, radovánok pri vode alebo v prírode- každému podľa jeho chuti. Neviem predne, aké leto nás očakáva, na aké počasie sa mám nachystať, pripraviť. Každopádne pevne verím, že sa prejaví vo svojom najlepšom svetle a budú tomu zodpovedať aj teploty. Mám rada, keď som pri vode a je pekne, slnečno, vtedy sa nemusím nikam ponáhľať, zvlášť nie domov. Keby sa malo schyľovať k nejakej búrke, respektíve k dažďu, to by nebola príjemná situácia. Museli by sme sa podĺa toho v pomerne krátkom čase zariadiť .

Koniec školského roka ale znamená aj iné, veselšie veci. Chystanie na dovolenku, menšie deti na nejaký tábor. Tam majú možnosť spoznať nových kamarátov a nadviazať tak kontakt aj s inými deťmi ako s tými, ktoré už dôverne poznajú. To je vždy obohatením.

Keď sa už prázdniny prechýlia do svojej druhej polovice, postupom času sa už začíname zamýšľať nad ďalším ročníkom, triedou. Sme v očakávaní aké to asi bude. Čo nás ďalší školský rok čaká. Čo nové sa naučíme a či to bude pre nás zaujímavé.

No nechcem predbiehať, najskôr musí prísť ten koniec, až potom začiatok ďalšieho školského roku. Aby to náhodou nevyzeralo, že sa ho už neviem dočkať.

                      Helena Michlíková 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?