Bizóny vs. vlci

Autor: Helena Michlíková | 6.6.2016 o 22:49 | (upravené 6.6.2016 o 23:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  91x

Prepínala som dnes okolo ôsmej hodiny večer televízor a keďže nebolo z čoho vybrať, nechala som si ho zapnutý na Spektre. Išiel tam neskutočne zaujímavý program o podmorskom živote, o jeho vzniku a ďalšom vývoji. Niekto by nad tým

až žasol. Ako napríklad aj ja. Zapozerala som sa na obrazovku, tá úžasná farebnosť, ktorú možo pozorovať pod morskou hladinou mi až vyrážala dych. A to o nej už niečo viem.

Koľko života sa v oceánoch nachádza, i keď zatiaľ len v jednoduchšej forme. Ale predsa. Jedného dňa uvidíme, kam sa posunie.

Nasledujúca relácia sa venovala severnému pólu a jeho zvieracím obyvateľom, medzi ktoré patria okrem bizónov aj vlci. Zo začiatku som bola ohromená ich prirodzeným správaním, no ako to plynulo ďalej, začala som mať strach sa vôbec pozrieť na dianie na obrazovke. Vlci obkľúčili bizóny a začali na ne striehnuť. Kto z nich urobí prvý chybu, boj o život, samozrejme, prehráva, Majú to ale aj bizóny celkom dobre zorganizované, nechýbalo málo a útoku vlkov by odolali. Dokážu sa totiž zomknúť a tým pádom si vytvoriť akúsi formu bezpečia. No, to si ale nesmie ani jeden z nich dovoliť urobiť chybu. Čo sa nakoniec po útoku vlkov stalo a v tej chvíli som sa na to už ďalej nedokázala pozerať a tak som to vypla.

Neskôr som si uvedomila, že sa takéto boje o územia a podobne nedejú len v ríši zvierat.

Aspoň tento fakt ma na chvíľu odviedol od smutnej nálady. Bude sa Vám to zdať prehnané, ale je to pre mňa istá forma útechy. Také malé zadosučinenie.

                                                                                           Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?