Orchidea 2.

Autor: Helena Michlíková | 26.1.2016 o 20:47 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Celý čas sa snažím starať sa o ňu ako najlepšie viem. Presne podľa pravidiel ju zavodňujem, to znamená- raz za týždeň a inak sa k nej občas prihováram. Niekde som čítala, že by sme to takto s kvetmi mali robiť. Jedno obdobie sa mi

javilo, že som starostlivosť o ňu nezvládla, lenže mala som trpezlivosť, zavodňovala som ju stále ako keby sa nič nedialo a veru, že som urobila to najlepšie, čo som urobiť mohla. Dnes som si na koncoch dvoch jej výhonkov všimla zelenú farbu, z čoho vyplýva, že si počkám nejaký ten týždeň a zakvitne mi zasa. Moja radosť sa ani nedá slovami opísať. Že sa darí pri citrónoch, na to som si už zvykla. Ale pri orchidey ma chytal stres a prechádzali mnou aj obavy. Našťastie to s ňou dopadlo dobre, aspoň zatiaľ to vyzerá ako podľa návodu. Vyvíja sa ako by mala. Na jej plný rozkvet sa teším už teraz, napriek faktu, že to ešte istý čas potrvá. O to sa budem potom viac radovať. 

Pri návšteve susedov som len tíško závidela, zdalo sa mi, že im kvitne stále. To som si ale neuvedomila, že k nim predsa nechodím stále ani pravidelne a tým pádom mi tento dosť dôležitý fakt akosi unikol. 

Helena Michlíková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?