Sneh

Autor: Helena Michlíková | 20.12.2015 o 21:15 | (upravené 20.12.2015 o 21:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  84x

Uvidíme,či sa aj tento rok dočkáme zimy ako sa patrí.Zatiaľ to tak nevyzerá. K správnej zime patrí , samozrejme sneh a športy s ňou spojené, Deti zasa rady stavajú s neho snehuliakov alebo sa ohadzujú snehovými guľami. Ak je sneh 

mokrý, robia sa ťažšie. Je ich treba dlhšie formovať a nakoniec aj tak nevydržia v tejto podobe dostatočne dlho. Deti sú v takom prípade po príchode domov celé premočené a ťažko im vysvetlíte, že to môže byť aj zdraviu škodlivé Stačí im nahliadnuť do ich očí a hneď zabudnete na premočené oteplovačky, vetrovky či rukavice. Tá radosť všetko prebije a Vám neostane nič iné, len sa so svojimi ratolesťami spoločne tešiť z danej situácie. 

Pred rokmi nastala u nás zima akú sme dlhé roky nemali. Napadlo snehu vyše hlavy, že ste sa ani nemali ako dostať z domu. Bola kalamita, aj školy pozatvárali- na našu veľkú radosť. Vtedy sme si už cestičky ako sa dostať von našli a smerovali sme k najbližšiemu kopcu sánkovať sa a bobovať. Najskôr som mala z bobov obavy, veď keď sa spustíte z veľkého kopca, naberú na rýchlosti a ako sa potom zachovať, ako mám zabrzdIť ?  Časom ma to ale prešlo, stačilo sa pozrieť na mojich kamarátov- rovesníkov, prípadne starších, ktorí sa toho nebáli. Nechcela som za nimi v nijakom prípade zaostávať a tak mi aj tak iná možnosť neostávala. 

Časy sa však menia a ani zimy už nie sú tým, čo bývali. Rok čo rok sú miernejšie a deti už nemajú toľko zážitkov  - napríklad aj z guľovačiek. V podstate nám ostali len dve ročné obdobia. S tým sa musíme stotožniť a zobrať to ako fakt. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?