Mikuláš

Autor: Helena Michlíková | 6.12.2015 o 20:52 | (upravené 6.12.2015 o 21:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  49x

Hneď na začiatku by som chcela poprosiť menšie deti,ktoré už vedia čítať a náhodou by im to prišlo na um, aby tak nerobili, samy by si pokazili tú neskutočne úprimnú radosť,aby dnes môj článok za žiadnych okolností nečítali,lebo..

Na jednej strane sa deti správajú dobre, aby od Mikuláša dostali sladkosti do topánok- stojí ich to ale veľa síl a času, keďže sa na to musia alebo mali by sa, sústrediť vlastne celý rok. Nech si v tých čižmičkách naozaj niečo nájdu. Už deň predtým, čiže v predvečer sú plné očakávania a tešia sa, čo to bude tentokrát.  Z výchovného hľadiska dostanú niekedy aj zemiak- pre prípad, že by chceli vyvádzať nejakú neplechu, je im to varovaním. Dajú si o to viac pozor, aby to zlé nespravili a vyhli sa tak neželanému obsahu čižmy. 

Možno som to už niekde a niekedy spomenula, no keď som bola dieťa, boli sme tiež raz na Mikulášovi. Ke´d som odrecitovala básničku, to bola podmienka na dostane darčeka, Mikuláš mi ho podával a niečo mi pri tom hovoril. V čase Vianoc si túto príhodu pripomíname stále. Zareagovala som: Mikuláš, ale Ty máš hlas ako strýko Fero. Už sa nedalo nič robiť, nijako tento fakt skrývať. Od toho dňa som teda na Mikuláša prestala veriť. Strýko bol ale, na druhej strane, oblečený v červenom ako sa má, všetky detaily boli prepracované. Práve si pozerám fotku a tak to môžem aj z odstupom konštatovať. Ale jeden "malý detail" a všetko prekvapenie a tajomno bolo tatam. 

Síce si ešte aj dnes z nostalgie očistím topánku, je to už ale len teniska, neočakávam jeho príchod. Ale čo keby predsa ? Tak aby som bola poriadne nachystaná. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?