Teória a prax

Autor: Helena Michlíková | 14.11.2015 o 21:07 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  65x

Tieto dva pojmy sú častokrát tak od seba vzdialené, že je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa niekedy budú zhodovať. To, samozrejme, tiež závisí od okolností a vecí, o ktoré sa jedná. Nebol by to až taký problém, nebyť rozdielov. to

je ale, žiaľ, skutočnosť a s tou musíme rátať. Teoreticky by sa nejaká vec dala urobiť, zvládnuť, no prakticky to možné nie je. Na čo sa potom takýmito myšlienkami vôbec zaoberáme ? Veď by nám malo byť už vopred jasné, na čo máme, čo reálne je a čo naopak. Často ale tento rozdiel neodhadneme, respektíve nechceme sa nad ním nejako hlbšie zamýšľať a tým pádom sa ani nedostaneme k výsledku, ktorý by nám danú situáciu mohol lepšie objasniť, priblížiť. prečo to tak ale je, to je už ďalšia otázka. Nad ktorou sa nepozastavíme a preto ostáva záhadou. Realita sa veľakrát zvykne podstatnou mierou odlišovať od skutočnosti. Na to musíme ale prihliadať ešte predtým, než sa do niečoho pustíme, či už v ervou alebo bez nej. O to menšie môže byť potom naše sklamanie, keď sa nám nepodar  to, čo sme si zaumienili, čo sme v našich mysliach mali už vopred vyjasnené. Následne teda dochádza ku sklamaniu, ktoré nám netreba. Dá sa nim vyhnúť. Len sa na veci musíme viac a logickejšie pozrieť. 

Uvediem jeden príklad :Podľa predpovede počasia na nasledujúci deň si nachystáme oblečenie. Ráno sa zobudíme a spoza okna to môže naozaj vyzerať, že je chladno . Preto si vezmeme to,čo máme nachystané. Výjdeme von a zrazu je všetko inak. Vidíme, že sa to celkom dá zniesť, začneme si rozopínať kabáty alebo vetrovky. Aj takto by sme sa na to mali pozerať. Nenechať sa ovplyvniť médiami. Radšej sa riadiť naším vlastným rozumom, veď na čo ho potom máme. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

KULTÚRA

Vo filme odpratával mŕtve telá. V práci ich umýva

Géza Röhrig spomína, že oscarového Saulovho syna pred dvoma rokmi na Berlinale nechceli.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.


Už ste čítali?