Zmysel

Autor: Helena Michlíková | 1.11.2015 o 19:36 | (upravené 1.11.2015 o 20:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  55x

Máme rôzne zmysly. Delíme ich na pocitové, vnemy. Ľudia zvyknú mať skľúčený pocit pred nejakou udalosťou, ktorej sa už vopred obávajú. Možno cítia, že sa nemusí dobre skončiť, dobre dopadnúť. Musíme mať aj zmysel pre humor, bez ..

neho by sme dnes asi neprežili . Keby sme veci nebrali s nadhľadom. Viem, nedá sa to v každom prípade, no len, čo to len trocha ide, mali by sme to tak urobiť. Aspoň sa budeme menej zaťažovať a tým pádom aj trápiť. Kto veci, život, neberie až tak vážne, má to ľahšie. Opakujem ešte raz: viem, nedá sa to v každej situácii, za každých okolností. 

Ďalej máme zmysly ako zrak, čuch, sluch a chuť. Tieto využívame zase pri jedle, podľa jeho vône sa niekedy rozhodneme, čo- akú ingredienciu máme ešte pridať.

Podľa vône si aj vyberieme ten-ktorý parfém. Je na každej z nás, ktorú vôňu si zvolíme, ktorá nám vyhovuje. V takom prípade sa k nej zvykneme vracať, aspoň ja to tak mám. vyhovuje mi už dlhé roky jeden parfém, aj keď nie je najlacnejší, radšej si počkám a kúpim si práve tento . 

Ďalej tu máme zmysel pre krásu, dal by sa opísať rôzne. Či už sa jedná o krásu v umení- ako sú maľby alebo hudbu.Tá sa delí na vážnu a tzv. modernú. Krásna môže byť každá z nich. Svojím spôsobom. To je jasné. Mohla by som vymenovať ešte veľa zmyslov, myslím si ale, že som uviedla dosť príkladov.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?