Sľuby

Autor: Helena Michlíková | 29.10.2015 o 21:01 | (upravené 29.10.2015 o 22:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Sú tu od toho, aby sa plnili, nie preto, aby sme si robili z niekoho dobrý deň, nasľubovali mu hory doly a nič z toho. V takom prípade sa nám môže dotyčný s čistým svedomím otočiť chrbtom,povie si, nedodržal, čo sľúbil a je možné,

že sa to bude opakovať. Takým ľuďom sa už nedá veriť. Jedine, že by sme im dali ešte šancu na reparát. Keď sa ale jedná o niečo dôležité a pre nás podstatné, máme nárok sa na neho právom viac nespoľahnúť a nenahovárať si nemožné. Že sa to už nikdy nebude opakovať, že sa mu to stalo prvý raz v živote a tak. Keď sa s niekým raz na niečopm dohodneme, považujeme to za hotovú vec..Prídeme na nami vopred dohodnuté miesto, rozhliadame sa okolo, nikoho nevidíme. Počkáme teda chvíľku, dáme mu akademickú štvťhodinku a potom sa začneme už  zamýšĺať, čo sa asi tak mohlo stať. Kde nastal problém ? Kde k ne-mu došlo ?

Druhá strana to tak ale nemusí brať, má svoj štýl, je pre neho takéto, nazvime to, meškanie, bežné. Nerobí si z toho hlavu. O to viac sa tým ale zaoberáme my a riešime, čo on nie. Preto by sme nemali ovpred sľubovať niečo, o čom už vieme, že nie je reálne, aby sme aj splnili. 

 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?