Flaše boli ?

Autor: Helena Michlíková | 25.10.2015 o 14:36 | (upravené 26.10.2015 o 7:45) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  83x

Bolo to už dávno, viem. Zasa som začala slovami jednej pesničky, i keď jemne pozmenenými. Sadnú  sem asi ako nič iné. Situácia sa konala ešte v minulom storočí. Niekedy okolo roku 1987. Bola u nás na návšteve teta so strýkom a moja

sesternica a bratranec. Keďže bolo leto, chodili sme skoro každý deň na Zlaté. Strávili u nás viac ako týždeň- pochopiteľne bolo treba zájsť aj do obchodu. No a tu nastala kuriózna situácia, keď sa tety pani pri okienku pýtala pomerne piskľavým hlasom : " A fľaše boli ?" Teta ss hneď nevedela zorientovať, nemala potuchy, čo po nej chce. Až následne, keď sme jej otázku vysvetlili a ona ju pochopila, začala sa na nej smiať. Už to tak dnes nie je. Na fľaše máme vyhradené plastové kontajnery. Aj tu si môžeme všimnúť ako sa vytráca osobný kontakt. V podstate skoro všade komunikujeme prostredníctvom nejakých sociálnych sietí, v lepšom prípade mailom. V takom prípade ale nevidíme príjemcu, nemáme preto šancu odhaliť, v akom rozpoložení sa naozaj nachádza. Aby sme ho prípadne neurazili, nevyrušili. 

Tento pre dnešných mladých zastaralý spôsob jednania mi akosi chýba. Veď v podstate nemusíme ani výjsť z domu a vieme všetko o všetkých. Alebo aspoň akoro všetko.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?