20. a 30. roky minulého storočia- Detroit

Autor: Helena Michlíková | 17.10.2015 o 19:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  85x

Zapla som si dnes podvečer Spektrum,chcela som si trocha spríjemniť čas a zároveň sa aj niečo nové dozvedieť.Keď som sa započúvala do komentára, prišlo mi to veľmi dávno,aspoň to tak na prvé počutie znie.Bolo to v 20. a 30. rokoch

minulého storočia. Príde mi to neskutočne dávno, keby som si to nedokázala predstaviť na časovej osi, nedokázala by som si to predstaviť ani v reáli. Prišli zberači ... . Bolo to v Detroite celkom bežné zamestnanie. V tom období sa ľudia aj celkom inak obliekali, mali iné zvyky, prislúchajúce k dobe, v ktorej žili . Keď si všimnete logicky premyslené usporiadanie budov a vlastne celkovo to malo všetko akýsi poriadok, ráz, je na mieste otázka, kam sa to vytratilo. Prečo nemôžeme byť aj dnes poriadni, vážiť si veci a pamiatky. namiesto toho ich devastujeme, je nám jedno, keď chátrajú. Ochranári sa môžu snažiť udržať ich , no náš nazáujem je silnejší. Keď si to tak zrátam, chodia si ich pozerať vlastne len turisti. Málokedy tam už uvidíte našinca. Len sprievodcov z vizitkami a cedulkami, podľa ktorých sa majú orientovať. Aby sa náhodou nepridali k inej, tiež pozoruhodnostichtivej skupine .Prípadne, aby sa nestratili, keďže sú v cudzom meste. Je to smutné, že sa o naše pamiatky zaujímame čím ďalej tým menej. Mohlo by nás to duševne obohatiť. Navyše by sme mohli prísť aj k novým vedomostiam.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.


Už ste čítali?