Letieť príliš blízko Slnka sa nevypláca

Autor: Helena Michlíková | 11.10.2015 o 19:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  85x

Presne ako v jednej báji. Ikaros letel veľmi vysoko, až sa mu napokon zlepili krídla. Nepočúvol rady svojho otca . No a kludne by sme mohli v prirovnaniach pokračovať. Ľudia, ktorí si o sebe myslia, že sú niekým viac ako ostatní, 

sa to zvykne v iných súvislostiach alebo- povedzme- pri iných situáciách, vrátiť. Aj dvojnásobne. Ostaňme akí sme, nevyvyšujme sa nad inými. Sú to takisto ľudia, len, napr., nemali v živote toľko šťastia.Mala som možnosť overiť si to už veľakrát aj v bežnom živote. Nasleduje hanba, o tú hádam, nikto z nás nestojí. Naviac, keď sa nachádzame medzi veľkým počtom ľudí. To potom súdne zmýšľajúceho človeka zamrzí. No a tým, ktorí si to neuvedomia, ktorým to nedôjde, to aj tak nevysvetlíte. Ostanú takými akí  boli. Jedine, že by sa išli vedome nad svojím správaním zamyslieť a sami ho chceli zmeniť. Ináč to nemá význam- zmysel. S týmto typom ľudí jednoducho nepohneme. Každý sme iný. 

Nakoniec sa aj vtáky, keď sú v ohrození života, nevznášajú vo výšinách ale vidíme ich poletovať takmer na úrovni korún stromov. 

Ak sa na toto príslovie pozrieme z tejto stránky, mohli by sme byť aj celkovo spokojnejší a veselší. Nikto by si nič nezávidel. Nezazerali by sme jeden na druhého, nešepkali by sme, kto má aké auto a prečo. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?