Otázky a odpovede

Autor: Helena Michlíková | 2.10.2015 o 20:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  118x

Tu by som sa mohla zase rozpísať. Existujú rôzne otázky, na ktoré poznáme zaručené odpovede, ďalej otázky, pri ktorých na chvíľku s odpoveďou zaváhame a nakoniec sú tu otázky, na ktoré nevieme alebo jednoducho radšej ani nechceme  

poznať odpoveď. Mohli by nás svojím obsahom zasiahnuť, ovplyvniť alebo inak poznamenať. Aj z tohto prozaického dôvodu niekedy pre istotu otázku ani nepoložíme. Už vopred predpokladáme nepriaznivú reakciu a radšej sa jej chceme vyhnúť, nechceme byť s ňou konfrontovaní. Lenže ako to urobiť, keď sa otázky vyskytujú takmer na každom kroku? Máme vôbec vyhnutia ? Alebo nám ostáva len trpezlivo hľadať, v prípade, že si nie sme istí, odpoveď. Aby sme neostali zahanbení. Nech nevyzeráme pred ostatnými hlúpo. Aspoň taký trend v dnešnej spoločnosti prevláda. Nie je to nijaká novinka, vidno to je ale temer všade. Chceme vyzerať, že sme rozhľadení, znalí. No nemali by sme to robiť za každú cenu. Mohli by sme sa zamotat a potom by sme vyzerali ešte hlúpejšie ako keby sme si našu nevedomosť normálnym spôsobom priznali. Veď na tom nie je nič zahanbujúce. Aby sme potom nedopadli ako : všade bol, všetko vie. Na takýchto ľudí sa ostatní nezvyknú pozerať dvakrát zhovievavo. Buďme radšej sami sebou.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?