Otázky a odpovede

Autor: Helena Michlíková | 2.10.2015 o 20:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  125x

Tu by som sa mohla zase rozpísať. Existujú rôzne otázky, na ktoré poznáme zaručené odpovede, ďalej otázky, pri ktorých na chvíľku s odpoveďou zaváhame a nakoniec sú tu otázky, na ktoré nevieme alebo jednoducho radšej ani nechceme  

poznať odpoveď. Mohli by nás svojím obsahom zasiahnuť, ovplyvniť alebo inak poznamenať. Aj z tohto prozaického dôvodu niekedy pre istotu otázku ani nepoložíme. Už vopred predpokladáme nepriaznivú reakciu a radšej sa jej chceme vyhnúť, nechceme byť s ňou konfrontovaní. Lenže ako to urobiť, keď sa otázky vyskytujú takmer na každom kroku? Máme vôbec vyhnutia ? Alebo nám ostáva len trpezlivo hľadať, v prípade, že si nie sme istí, odpoveď. Aby sme neostali zahanbení. Nech nevyzeráme pred ostatnými hlúpo. Aspoň taký trend v dnešnej spoločnosti prevláda. Nie je to nijaká novinka, vidno to je ale temer všade. Chceme vyzerať, že sme rozhľadení, znalí. No nemali by sme to robiť za každú cenu. Mohli by sme sa zamotat a potom by sme vyzerali ešte hlúpejšie ako keby sme si našu nevedomosť normálnym spôsobom priznali. Veď na tom nie je nič zahanbujúce. Aby sme potom nedopadli ako : všade bol, všetko vie. Na takýchto ľudí sa ostatní nezvyknú pozerať dvakrát zhovievavo. Buďme radšej sami sebou.

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Rezník sa chce vrátiť k značkám STV a SRo

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?