Naj dedinka Slovenska - Nová Bystrica

Autor: Helena Michlíková | 28.8.2015 o 22:10 | (upravené 29.8.2015 o 17:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  491x

Som síce tzv. mestské dieťa, no krásy prírody a rôznych zákutí Slovenska ma stále viac fascinujú. Z tohto dôvodu som si dnes pozrela Naj dedinku. Jednalo sa o Novú Bystricu, ktorá leží na severo-západe Slovenska- čiže celkom zima 

- dalo by sa povedať. Miestni by o tom asi vedeli porozprávať oveľa viac. Stihla som si všimnúť krásnu nedotknutú prírodu. Sama som v detstve do nej rada chodila a už vtedy ma niečím nadchýnala. Tá fascinujúca vôňa dreva a zurčiaci potok ... Ako som si mala možnosť pozrieť, nie je tam veľa ulíc. V podstate by sa dalo hovoriť len o jednej. Takisto som nevidela ani cesty- tiež len jednu. Aspoň po tej sa ale môžu menej pohybliví ľudia dostať do obchodu či na úrad. Miestny starosta o svojej dedinke hovoril s istým oduševnením, čo sa mi na ňom páčilo. Veď sa jedná o jeho dedinu, tak ešte aby ju nevychvaľoval. Ale naozaj mal k tomu dôvody. A to hneď niekoľko. Má k dispozícii spevácky zbor, za ktorý sa nemusí hanbiť. Ženy ujúkali ako o dušu, zrejme do toho aj dušu dávajú. Hneď som si to vyskúšala , len vzhľadom k neskoršej večernej hodine som to nerozbalila naplno. Možno zajtra po brieždení. No a keď sa vybrali k rezbárovi, veru som sa doslova kochala. 

Len chúďa koník. Určite už má svoje roky, tak na mňa pôsobil, a to musel vyviesť toľko ľudí skoro na druhý koniec dediny. Určite mal dosť. Starosta napriek mladému veku mal o svojich obyvateľoch dobrý prehľad., čo obdivujem. Najviac som bola prekvapená ale pri poslednej  5.úlohe, keď miestnym rozhlasom zvolal ľudí, keďže sa išiel spraviť súčet zúčastnených. Tipovala som to síce na dosť vysoké číslo, výsledok ho ale asi o štvrtinu ešte predčil. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?