Kľud

Autor: Helena Michlíková | 6.7.2015 o 20:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  84x

Mali by sme sa viac ukľudniť, spomaliť v každodennom zhone. Jasne, chápem, že to celkom nejde. Lenže pri dnešnom tempe nás to čoskoro privedie - radšej to slovo ani nevyslovím. mám z tejto situácia obavy. Okolo nás sa dejú veci . 

A my si to buď nechceme pripustiť alebo sa tvárime, že sa nás to netýka, že to len náhodou ide okolo. Keď to však týmto životným štýlom dnešného typu pôjde ďalej, môže to mať hrozivé následky. Nakoniec bol o tomto natočený aj film- Pokoj v duši. A stále nič. Naše neustále náhlenie sa za povinnosťami, áno, je častokrát potrebné niečo bezodkladne vybaviť, ale za cenu vlastného zdravia ? To nám hádam za to nestojí. Príde predsa ďalšia električka, autobus, môžeme aj chvíľu meškať, tí mladší, na vyučovanie. Svet sa nezrúti. O čo prídeme ? Keď sa nám nepodarí doraziť včas do kina, pustia nás do sály aj počas premietania, to, že sme časť z neho zmeškali, je náš problém. Alebo si zoberme tlačenice pri nastupovaní do MHD nás iní ľudia vytláčajú, veď šofér im nezavrie dvere pred nosom . Tak potom ? Na druhej strane sa ale musíme "pohnúť pri riešení rôznych kvízov a súťažiach. Tam o čas ide. Mohla by som vymenovať ešte aj dôležitejšie, nazvem to, inštitúcie, zariadenia, lenže v tom prípade by som sa mohla pozabudnúť a priamo pokračovať ňou. To ale nechcem. 

Čiže by som túto tému na dnes uzavrela s prianím pekného zvyšku večera,

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?