Tvorivý tábor na Duchonke

Autor: Helena Michlíková | 5.7.2015 o 21:06 | (upravené 5.7.2015 o 22:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  88x

Ako sa tak pozerám do kalendára, čo síce nezvyknem robiť často, všimla som si, že sa už zase približuje tábor v rekreačnom areáli Duchonka. Chodievame tam partia ľudí - každoročne- je to úžasná akcia. Zažijeme tam veľa srandy ....

Aj tento rok sa tam chystám. Pozorne už chvíľu sledujem dlhodobú predpoveď, že čo a ako. Aké oblečenie si nabalím. Zatiaľ to vyzerá sľubne, najnovšie predpovede poukazujú na slušné letné počasie, s ustálenou teplotou. Na tomto tábore máme stanovený denný režim, čo zahŕňa doobedňajšie a poobedňajšie aktivity. Na nástenke v penzióne je tzv. plánek. Behom doobedňajška sú to tvorivé činnosti, kde si vyrábame rôzne veci- ako napr. šperkovnice alebo rámik na fotky a iné. Vždy je pri nich kopec srandy, keď sa niečo niekomu až tak nepodarí, snažím sa ho-ju- upokojiť a ohodnotiť jeho výrobok ako najlepší. Nemám rada, ak sa ľudia kvôli výsledku ich aktivity trápia a majú smutnú náladu. Veď ani mne sa vždy všetko nepodarí podľa mojich predstáv, k mojej spokojnosti. Predsa si z toho nebudem robiť hlavu. 

Keď už ale takáto situácia nastane, hodím sa do vody a zmyjem to zo seba. V bazéne, ktorý máme k dispozícii, sa vybláznim jedna radosť a hneď je mi lepšie. Aj na nepodarok rýchlejšie zabudnem. Voda je môj život. Aj minule, keď som bola na kúpalisku. Z ničoho nič mi napadlo, že si skúsim dať znak na šírku. Nikdy predtým som ho takto "naozajsky" neplávala. Bol to len taký nápad z čista- jasna. Mám z toho ale celkom dobrý pocit a zvažujem, že si ho vystrúham aj teraz. Veď budem mať na to celých 7 dní. Zvykneme si urobiť na záver pobytu opekačku, všade navôkol rozvoniavajú špekačky, slanina alebo aj chlebík. No a oheň ako taký vo mne síce vzbudzuje rešpekt, na tomto pobyte ho však akoby strácam a práve naopak, teším sa naň. Som ten typ, že už dlhší čas predtým začínam rátať týždne a neskôr- konečne- dni do odchodu. Minulý rok ma kamoška vymákla, že som si ešte počas vtedajšieho tábora zaznačila ten tohtoročný. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?