Kinderká

Autor: Helena Michlíková | 12.6.2015 o 22:05 | (upravené 14.6.2015 o 22:50) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  168x

V období môjho detstva, čiže už pomerne dosť dávno, sa objavili aj v našich obchodoch tzv. kinderká. No dobre, bolo to čosi nové, dovtedy pre nás neznáme a tým pádom bol o ne aj adekvátny záujem.Deťom to vyvolávalo úsmevy na tvári

Boli zvedavé ako aj my- v ich veku, čo sa bude nachádzať v ďalšom a potom zase v ďalšom. Keď sa stalo, že sa v nich jednému  náhodou "zopakovala " tá istá hračka, v pohode si ju mohol- mohla s kamarátmi vymeniť. A takto sme nazbierali aj pomerne slušné množstvo figúrok , ktoré sme si poukladali do poličky a hrali sme sa s nimi. Nič viac nám ku šťastiu nechýbalo. Nie ako dnešné deti. Na výber je nedozierna paleta hračiek všetkých možných druhov a typov, že si niekedy ani nevedia vybrať- je toho príliš. Nedávno som si jedno aj ja kúpilla. Či to už bolo spomienkovo alebo ako neviem. No mala som v ňom autíčko. Ako som sa mu len potešila. Ihneď som sa vrátila do detských čias, aspoň takto, na chvíľu a zabudla som na dennodenné náhlenie sa niekam za niečím. A za čím vlastne ? Nehovoria vari múdri ľudia, že minulosť si nás raz aj tak dobehne ? Tak na čo potom to náhlenie.? Jasné, občas sa treba poponáhľať na autobus, či "električku, ktorá nám na pozdrav nám zazvoní" , lenže život o tomto nie je. A tak som zase skončila v obchode a kúpila si ďalšie kinderko, pekne som si sadla k jeho odbaľovaniu a aspoň som týmto spôsobom spomalila. Áno, viem, že zajtra nás čaká zasa nový- ďalší deň, kedy bude zrejme všetko inak a aj z tohoto dôvodu som si ten dnešný pokúsila vychutnať naplno a v pohode. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.


Už ste čítali?