Disciplína

Autor: Helena Michlíková | 1.1.2017 o 20:37 | (upravené 3.1.2017 o 16:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  61x

Pri výbere dnešného nadpisu som ani na sekundu nezaváhala.Prišiel mi na rozum tak nejak automaticky, samovoľne. Nebudem sa tváriť,že samospádom ale aj tak by sa to dalo nazvať. A tak som si povedala, prečo nie. Už pri prvých dvoch

písmenkách som mala v hlave celý text. Taký skic, inak povedané. Čiže ho už len pretavím a bude. Tak ešte raz a pekne po poriadku. Do Nového roka vstupujeme s predsavzatiami, nasľubujeme hory-doly. S ich dodržaním to už také jednoduché vždy ale nie je. Záleží na ich náročnosti, či iných okolnostiach. No ale dávame si ich s istým cieľom, predpokladáme teda, že by sme ich chceli aj splniť. Aj keď nie všetky, aspoň niektoré . Patrilo by sa .

Kolik-tolik. Pri tomto slovnom spojení som si pomohla obľúbenou hláškou tety Dany. Nech sme sa jej opýtali na čokoľvek, jej odpoveď bola jasná a znela vždy jednoznačne. Kolik-tolik. Čiže aby sme to s ničím nepreháňali, všetko s mierou a tak podobne. Viem, že sa to nedá vždy splniť, dodržať. Pri hlbšom zamyslení by sme ale nakoniec pochopili jej význam. Táto veta sa mi už nikdy nevyryje z mysle. Je v nej tak neskutočne zakorenená, že to by snáď jeden ani neveril. Aj keď sa teraz po rokoch stretneme a príde reč na tetu Danu, zakaždým sa nám na tvárach objaví úsmev a ihneď všetci vieme, na čo ten druhý myslí. Na tetinu neopakovateľnú hlášku. 

Svojím spôsobom je to aj moje posolstvo. Keď už máme ten Nový rok.

                                                                                                        Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?