Cesty v rôznom ponímaní

Autor: Helena Michlíková | 18.6.2016 o 22:37 | (upravené 18.6.2016 o 22:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  38x

Sú všelijaké. Môžeme hovoriť o cestách v zmysle našeho života, vtedy ich nazývame životnými cestami. Ďalšími môžeme prechádzať  z jednej strany ulice na druhú, prípadne naopak.A mnoho ďalších. Cesty by sme ale mohli kľudne zachytiť

aj prostredníctvom obrazu, či už na výkres alebo na plátno. Výsledok by bol aj podobný, pretože sa jedná o jedno téma ale aj odlišný vzhľadom k technike maľovania. Je rozdiel, keď maľujeme temperami alebo si napríklad vyššie spomenutú cestu len načrtneme, prípadne nakreslíme tušom. Vzniknú nám rozdielne obrazy. Všetko sa odvíja v našej hlave, podľa toho, čo by sme tým chceli vyjadriť, na čo klásť dôraz. Ak by sa jednalo o nejakú zložitú situáciu, zrejme by sme zvolili kľukatú cestu. Ňou by sme v podstate už vopred dali najavo, o čo sa jedná. V akom rozpoložení sa nachádzame. Neraz sa ocitneme na rázcestí a ako sa postupne ukazuje ďalší vývoj, tak by sme mali postupovať a aj sa podľa toho rozhodovať, čím tieto naše pocity budeme prezentovať. Keď sa bude jednať o niečo pre nás závažné, budeme chcieť na to upozorniť a preto zvolíme radšej tuš. Jednoduchou formou budeme prezentovať, čo sa deje v našom vnútri, čo nás trápi. Naopak, keď prídu veselšie chvíle, budeme sa do toho snažiť vložiť farebnosť- na kladenie dôrazu na podstatu veci.

Tak či onak, obe techniky som už vyskúšala. Zatiaľ neviem posúdiť, ktorá mi vyhovuje viac, predsa som toho ešte tak veľa nenamaľovala. Márne som dnes rozmýšĺala, čo by som mohla nakresliť, doteraz mi nič nenapadlo. Musím sa asi viac zamyslieť. A podľa charakteru sa rozhodnem, akú techniku zvolím. Tak nabudúce už snáď aj s mojím výtvorom. Ak sa mi podarí a uznám, že je zverejniteľný, dám ho sem.

                                          Helena Michlíková                           

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?