Daj prednosť

Autor: Helena Michlíková | 9.6.2016 o 20:52 | (upravené 9.6.2016 o 23:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  41x

Nemyslím to teraz len vzhľadom k premávke na našich cestách a komunikáciách. K všeobecnej slušnosti, ba dokonca aj medzi nepísané pravidlá, patrí , že sa má vyhýbať vpravo. Pokiaľ je to len trocha možné.  Netvrdím, že mám  samé zlé

skúsenosti, ale to, čo som si na vlastnej koži zažila dnes, nemá šancu len tak niečo predčiť. Situácia- samozrejme úzky chodník, oproti mne išli dve panie s dáždnikmi. Práve sa totiž spustil dážď . No a ja, keďže z pochopiteľných dôvodov dáždnik nenosím, myslela som si, že sa elegantne vyhneme. Veď sa zaradia , pôjdu za sebou a nedôjde ku kolízii. To som sa ale veľmi zmýlila. Vôbec som ich zmýšľanie alebo prístup vopred neodhadla. Ako som sa k nim približovala, začala som mať tušenie, že to prebehne podĺa mojich predstáv a že to teda bude treba nejako vyriešiť. Keď sme boli už na dotyk, spomalila som, stále som im dávala šancu. Tú však nevyužili. Najzaujímavejší bol ale postup jednej z nich, tej, ktorá ma míňala priamo v osi. Keď sme do seba takmer vrazili, ona len tak ledabolo nadvihla dáždnik a plynulo pokračovala vo svojom koridore. Od údivu som zastala. Vlastne som to ale predpokladala, ale aj tak ma konečný výsledok nenechal voľne prejsť ďalej. Aspoň trocha ohľadu voči iným by vôbec nezaškodilo. Oprotiidúca pani nad danou situáciou len pokrútila hlavou a veľavravne sme si vymenili pohľady. Toľko bezohľadnosti ako dnes som ešte nikdy nezažila. Aspoň trocha ohľadu by nezaškodilo. A ako sa to prihodilo dnes mne, môže sa to udiať komukoľvek z nás.

Odhliadnuc od tejto negatívnej skúsenosti som následne mala už deň ako vyšitý pre môj naturel. Ostatné zážitky z dneška ten jeden zmietli zo stola. Tak aspoň, že tak.

                                                                                                                  Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Hviezda BJD Nik West: Musela som mať chlapčenské meno, ak som chcela hrať

Basgitaristka speváka Princea hovorí, že bude učiteľkou v jeho dome.

SVET

Otestujte sa z atentátov, ktoré poznačili históriu

Pamätáte sa na atentátnikov, ktorí šokovali celý svet alebo na ich obete, ktoré útok neprežili?

KOMENTÁRE

Čo pre nás znamená brexit

Slováci a slovenské enklávy sú od Chicaga cez Buenos Aires, Dublin, Vojvodinu až po časti Rumunska


Už ste čítali?