Protinožci

Autor: Helena Michlíková | 14.2.2016 o 21:29 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  54x

Koľko sa už o nich popísalo.Majú odlišné podmienky na život,čo sa odvíja od zemepisnej šírky a dĺžky. Podľa toho,kde ja rovnobežka,obrazne povedané,od ktorej ich začíname týmto pojmom označovať, položená.orí Často si z ľudí, ktorí

žijú v týchto častiach Zeme, robíme istým spôsobom posmešky. Neberieme ich tak ako by sme mali. Zaujíma nás vôbec, ako sa asi musia oni cítiť ? Respektíve, keby vedeli, že o nich zmýšľame týmto smerom, bavili by sa s nami ešte niekedy ? A či vôbec ? 

To je podľa môjho názoru na zamyslenie. Keby som sa ocitla v ich koži, rozhodne by mi to nebolo jedno a snažila by som sa hocijakým spôsobom brániť. Nezáleží na tom , o akú tému by sa jednalo. Brala by som to vo všeobecnosti. Či už je to tak alebo onak, nemali by sme k nim pristupovať ako k niekomu nám vzdialenému. Fígeľ je len vo fakte, že žijú na južnej pologuli a tým to aj hasne. 

Veď  oni na druhej strane za protinožcov môžu s najčistejším vedomím aj svedomím považovať nás. A toto sa nám zrazu nepáči ? Zachytila som o nich hovoriť rôznych ľudí v rôznych súvislostiach, nie vždy pozitívnych. Nemyslím si, že by sme s takým niečím boli stotožnení my, keby sa to týkalo nás osobne. 

Zaoberajme sa preto vecami, ktoré sú potrebné riešiť a nie takýmito hlúposťami. Určite nám to dá viac. 

Helena Michlíková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?