Divé husi

Autor: Helena Michlíková | 6.2.2016 o 19:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  54x

Ako som dnes pred malou chvíľou vystúpila z auta, zachytila som divé husi. Ich gagot je ľahko rozpoznateľný, pre ne charakteristický. Hoci som si myslela, že už dávno odleteli, po dnešku je evidentné, že to bola mylná predstava. .

Respektíve, neodleteli všetky. Veď som ich počula už prednedávnom. Tieto mali zrejme lepší odhad a vycítili, že ten správny čas nastal až teraz. Veď uvidím, respektíve, budem počuť, či to bola dnes posledná várka. Tým, že bola už tma, som sa za ich hlasom obzrela len intuitívne. Podľa hlasu sim si určila, kde by sa asi tak mohli nachádzať. Pouličné lampy síce boli zasvietené, no na to, aby som ich zazrela to vôbec nestačilo. A tak som mala len audio zážitok. Ale predsa. Ako dieťa som recitovala práve básničku s takýmto názvom. Je od Milana Rúfusa- A zasa jeseň. Síce nie je práve najaktuálnejšia čo sa ročného obdobia týka, no počula som ich a to je pre mňa smerodajné. Snáď by ma môj vlastný sluch neklamal. 

Čiže by to malo znamenať, že jar je už definitívne tu a mohli by sme sa tešiť na teplejšie a slnečnejsie dni. Uvidím ako to nakoniec v skutočnosti bude. keďže je všetko relatívne. 

Helena Michlíková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Prečítajte si dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.

KOMENTÁRE

Popularita schránok je globálna, rozšírenejší nie je ani facebook

Rast slovenských offshorov nápadne koliduje s nástupom eurofondov.


Už ste čítali?